Giresun Gündem
Bektaşoğlu: “16 Nisan’da Bütün Yurttaşlarımız Oy Kullanmalı” 
Sosyal Medyada Paylaş
21 Şubat 2017
Okunma sayısı: 198

Bektaşoğlu: “16 Nisan’da Bütün Yurttaşlarımız Oy Kullanmalı” 

16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan Anayasa referandumunda oy kullanacak olan seçmenlerin kimlik bilgileri ve adreslerinin yer aldığı liste muhtarlıklarda askıya çıkarıldı. CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, referandumun önemine dikkat çekerek ‘listelere bakılması’ çağrısında bulundu.

“LİSTELERDE ADI OLMAYAN OY KULLANAMAYACAK”

“26 Şubata kadar bütün hemşerilerimi bağlı oldukları muhtarlıklardaki veya Yüksek Seçim Kurulunun seçmen.ysk.gov.tr internet sitesindeki listelere bakmaya davet ediyorum” diyen Bektaşoğlu “bu listelerde ismi olmayanlar veya bilgileri eksik olanlar 26 Şubata kadar seçim kurullarına itirazları halinde seçmen kütüğüne yazılabilecekler.

Ayrıca üniversite öğrenimi gören ve yurtlarda barınan öğrenci kardeşlerim de, aynı süre içinde eğer yurtta kalıyorlarsa, yurtların bağlı bulunduğu ilgili nüfus müdürlüklerine bizzat başvurması ve tescil edilen adrese ilişkin imzalı ve onaylı adres beyan formunun bir örneği ve eklerini İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir” ifadesinde bulundu.

CHP Milletvekili Bektaşoğlu, açıklamasında şunları söyledi:” Oy kullanmak bir yurttaşlık görevi olduğu kadar, kişinin ülkesi ailesi ve kendisine olan sorumluluğunu yerine getirmesinin de bir ifadesidir. Özellikle rejim değişikliğinin, dolayısıyla ülkemizin geleceğinin oylanacağı 16 Nisan referandumunda bütün yurttaşlarımız mutlaka oy kullanmalıdır.

Tarihimizde ilk defa atalarımızın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurtuluş savaşı vererek kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ne oylarımızla sahip çıkma fırsatı elde ettik. Onlar kurdu, inşallah biz yaşatacağız. Söz, karar ve yetki Türk halkında. Bunun için önce seçmen olmak ve oy kullanma hakkını elde etmek gerekiyor. Kullanılmayan her oy, bu yıkım projesine, tek adam cumhuriyetine onay anlamına gelecektir. Pişman olmamak, ah keşke dememek için seçmen olmalıyız ”

Bektaşoğlu, bu konuda YSK’nın ve il, ilçe seçim kurullarının da halkı bilgilendirme açıklaması yapmamasını eleştirdi.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2020 Giresun Gündem