Bektaşoğlu: “Ozan Kaya’yı kim, niye görevden aldı?”

Bektaşoğlu: “Ozan Kaya’yı kim, niye görevden aldı?”

Ak Parti İstanbul Milletvekili Külünk’ün ,Giresun’daki operasyonlar ile ilgili eleştirileri büyük yankı yaratırken,bu konuda çoğu parti ve idarecinin kamuoyunu ne zaman bilgilendireceği merak ediliyor..Toplum ise bu sessizlikten ciddi şekilde endişe duyuyor.En azından resmi bilgi ve detay bekliyor.CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu ise AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ün ortaya attığı tehdit iddialarını TBMM’ye taşıdı.Külünk,TV-24’te Ardan Zentürk’e de şok açıklamalar yapmıştı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ün Giresun’la ilgili iddialarına da önergesinde yer veren Bektaşoğlu, cevaplaması için Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a şu soruları yöneltti.
“Giresun Cumhuriyet Başsavcısı’nın görev yerinin değiştirilmesinde FETÖ soruşturmalarında siyasi baskılara maruz kalmasının ve ‘istenileni yapmamasının’ bir etkisi olmuş mudur? Başsavcıdan, soruşturma kapsamında değerlendirdiği bazı önemli isimlerin dosyalarının kapatılması istenmiş midir? 15 Temmuz’un yıldönümünün hemen arifesinde, başsavcının tayinin ardından 17 tahliye gerçekleşmesi tesadüf müdür? Giresun’da Milletvekili Sayın Metin Külünk’ün iddia ettiği gibi FETÖ işbirlikçilerinin tehdit ettiği kişiler kimlerdir ?, size bu konuda ulaşan bilgiler var mıdır ?, kendisinden bu konuda bir bilgi alacak ve gereğini yapacak mısınız? Giresun’da FETÖ ile ilişkili olduğu iddiasıyla üst düzey bürokratlara, kişi ve kuruluşlara yönelik yürütülen soruşturmalar var mıdır?”

“FETÖ İŞBİRLİKÇİLERİ KİMİ TEHDİT EDİYOR”

Bektaşoğlu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın yanıtlaması istemiyle verdiği önergesinde, şu soruları gündeme getirdi:

“1-Giresun Cumhuriyet Başsavcısı’nın görev yerinin değiştirilmesinde FETÖ soruşturmalarında siyasi baskılara maruz kalmasının ve ‘istenileni yapmamasının’ bir etkisi olmuş mudur?

2-Başsavcıdan, soruşturma kapsamında değerlendirdiği bazı önemli isimlerin dosyalarının kapatılması istenmiş midir?

3-15 Temmuz’un yıldönümünün hemen arifesinde, başsavcının tayinin ardından 17 tahliye gerçekleşmesi tesadüf müdür?

4-Giresun’da Milletvekili Sayın Metin Külünk’ün iddia ettiği gibi FETÖ işbirlikçilerinin tehdit ettiği kişiler kimlerdir, size bu konuda ulaşan bilgiler var mıdır, kendisinden bu konuda bir bilgi alacak ve gereğini yapacak mısınız?

5-Giresun’da FETÖ ile ilişkili olduğu iddiasıyla üst düzey bürokratlara, kişi ve kuruluşlara yönelik yürütülen soruşturmalar var mıdır?

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar