Bektaşoğlu: “Türkiye’nin kaderini kadınların tercihi belirleyecek”

Bektaşoğlu: “Türkiye’nin kaderini kadınların tercihi belirleyecek”

Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, CHP Espiye Kadın Kolları Başkanlığı’nın Düzenlediği Dayanışma Çayında 2019 Seçimlerinin Önemini Vurguladı.

 

Giresun’da CHP Espiye Kadın Kolları Başkanı Seyhan Torlak ve ekibinin, ilçe gençlik kollarının katkısıyla düzenlediği birlik, beraberlik, tanışma ve dayanışma gecesi, il ve ilçelerden gelen çoğunluğu kadınlardan oluşan yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Sunuculuğunu Burak Güven’in yaptığı gece, İlçe Başkanı İbrahim Akgün ve Torlak’ın açılış konuşmasıyla başladı. Ardından İl Başkanı Necati Tığlı, Belediye Başkanı Kerim Aksu, Kadın Kolları MYK üyesi Kamer Uzuner, İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Altundaş Demiroğlu katılanlara hitap etti.

“KADINLAR İSTMEZSE TEK ADAMLIK BİTER, İSTERLERSE DEMOKRASİ GÜÇLENİR”

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu ise gecede yaptığı konuşmada, kadınların örgütlenmesinin önemine dikkat çekerek, “AKP siyasetinin bütün olumsuzluklarını, zararlarını kadınlar çekiyor. Cinsel taciz, tecavüz, kadın cinayetleri, işsizlik bu dönemde arttı. Medeni kanunun tanıdığı haklar ortadan kaldırılıyor. Son olarak da Dinayet’in 9 yaşındaki çocuklarla ilgili ‘evlenebilir, gebe kalabilir’ fetvası bardağı taşıran son damla oldu…Bunları siyasete aktif katılımla sona erdirmelisiniz” dedi.

Bektaşoğlu  “hiçbir mücadele kadınlar olmaksızın kazanılmaz. Kurtuluş savaşı buna örnektir. Hak, hukuk, adalet mücadelemiz de kadınların sahiplenmesiyle başarıya ulaşacaktır. 2019 seçimleri cumhuriyet ve hepimizin geleceği açısından bugüne kadarki en önemli seçim. Şimdi kongrelerimizi tamamladık. Artık bu seçimlere odaklanacağız. Ev ev, sokak sokak dolaşacağız. Sizlerin gücüne emeğine her zamankinden daha çok ihtiyaç var. Siz istemezseniz tek adamlık yönetimi sona erer, siz isterseniz demokrasi güçlenir.  Türkiye’nin kaderi sizin elinizde. Kadınlar siyasette daha aktif olmalı” diye konuştu.

Bektaşoğlu AKP’ye eleştirilerini şu sözlerle sürdürdü: “Bunların halka söyleyecekleri hiçbir şey kalmadı. İşsizlik hallolmadı, terör hallolmadı, iç-dış politikada sıkıntılarımız var. Çiftçi, emekçi, emekli esnaf, halinden memnun olan kimse yok. 15 yıldır iktidardalar. Artık kara göründü. Artık duvara tosladılar. Ellerinde büyük güç var. Para, medya, idareler, yargı onlarda. Biz ise gücümüzü halkımız ve hakkımızdan alıyoruz. Artık inişe geçtiler. Bir sürü parti gibi onlar da tarihin çöplüğüne gidecekler. Halkımız neyin ne olduğunu gördü”

Parti lokalinde gerçekleşen ilçelerin başkan, kadın ve gençlik kolu üyeleri gecede konuklara kadınlar evlerde yaptıkları yerel ürünleri ikram ettiler. Gece yerel sanatçıların konseriyle sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?