Bektaşoğlu’ndan, Erdoğan’a Tepki   

Bektaşoğlu’ndan, Erdoğan’a Tepki   

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, cumhurbaşkanının “teröristler kadar onurlu olmamız lazım” sözlerine tepki gösterdi..

Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘teröristlerin onuru, gururu var’ anlamına gelen sözlerine sert tepki gösterdi. Yazılı bir basın açıklaması yapan Bektaşoğlu, “sadece teröre destek verenlerin, onları övenlerin,  yardım ve yataklık edenlerin onuru ve gururu teröristlerle eş değerdedir” dedi.

“ERDOĞAN ŞİMDİ DE PKK’LILARI ONURLU İLAN EDİYOR”

Bektaşoğlu, şunları söyledi: “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 6 şehidimizle yüreğimizin yandığı gün söylediği “teröristler kadar bizler gururlu, onurlu olmazsak onların karşısına dikilmezsek bilesiniz ki bu ülkede büyük bir kırılma olur” sözleri, acımızı daha da artırdığı gibi, ülkemizin nasıl bir anlayış tarafından yönetildiğini bir kere daha anlamamıza neden olmuş ve kaygılarımızı da artırmıştır.

Ancak şaşırmadık. Çünkü bu sözleri söyleyen kişi, PKK’yla ve onun yandaşlarıyla, önder kadrolarıyla; Kandil-İmralı-Oslo-Habur ve Dolmabahçe ekseninde, anlaşmalar ve mutabakatlarla gerçekleşen çözüm sürecinin de yöneticisidir.

Yıllarca PKK’ya terörist diyemedi  ama şehitlere ‘kelle’, teröristbaşına ‘sayın’ demeyi ihmal etmedi, şehit ailelerine hakaretler etti. Şimdi de aynı kişi PKK’lı teröristleri ‘onurlu’ ilan ediyor”.

 “TÜRK MİLLETİNİN ONURU HAİNLERLE KIYASLANAMAZ

CHP Milletvekili açıklamasına 7 Haziran 2015’den sonra meydana gelen terör saldırılarında meydana gelen ölümlere de yer verdi. Bülent Bektaşoğlu “2002 yılında 7 şehit veren Türkiye 7 Haziran seçimlerinden bugüne kadar 1 yılda 600’e yakın şehit verdi.

Bu şehitlerimiz içinde; Eynesilli Bekir Kelleci, Yağlıdereli Süleyman Kul, Espiyeli Burak Cantürk; Baraj işçisi Adil Bülbül ve son olarak Çaldağ  Karakol Komutanı Zafer Çalışkan da var.

Bu  şehitler mi yoksa onları katleden teröristler mi onurlu ve gururludur?

Halkımıza soruyoruz: Cumhurbaşkanının bu sözleri Türkiye’ye, şehitlerimize saygısızlık, ülkemizi kan gölüne çeviren teröristlere manevi destek değil midir?

Sadece teröre destek verenlerin, onları övenlerin,  yardım ve yataklık edenlerin onuru ve gururu teröristlerle eş değerdedir.

Yüce Türk milletinin onurunu hainlerle bir tutan zihniyetleri kınıyoruz…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?