Belediye Meclisi’nde Şehitlere Saygı Duruşu

Belediye Meclisi’nde Şehitlere Saygı Duruşu

Giresun Belediye Meclisi Haziran Ayı 1. Toplantısı Belediye Başkanı Kerim Aksu başkanlığında yapıldı.

Gündem maddelerinin görüşülmesinden önce Başkan Aksu’nun önerisi ile meclis üyeleri Şırnak’ta meydana gelen helikopter kazasında şehit düşen 13 askerlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundular.

Belediye Başkanı Kerim Aksu, bu acıların son bulmasını ifade ederek, şehitlere Allah’tan rahmet, ailelerine ve Türk Silahlı Kuvvetlerine başsağlığı diledi. Meclis Üyesi Gökhan Bozalioğlu gündem dışı söz alarak, Suriyeli ailelerin kentte sorun oluşturduğunu, çöp alım saatlerinin işyerlerinin bulunduğu bölgelerde revize edilmesini ve kent merkezinde binaların çatıları içle dış cephelerinin düzenlenmesi konularında öneride bulundu. Belediye Başkanı Kerim Aksu, Suriyeli ve diğer ülke vatandaşlarının önemli bir sorun olduğunu, bu konuda yanlış yol izlendiğini düşündüğünü, bu sorunun ciddiyetle ele alınması gerektiğini vurguladı. Aksu, çöp alım saatlerinin değişebileceğini, binaların dış cephelerinin sokak ve caddelere göre düzenlenmesi için çalışma başlattığını söyledi.

Ak Parti Meclis Üyesi Behice Çavuşoğlu’nun istifası ile boşalan meclis üyeliğine gelen Mehmet Karakaş kendisi tanıtarak, ilk toplantıya katıldı. Çavuşoğlu’ndan boşalan Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliğine de Fahri Uzun seçildi. Belediye Meclisi gündeminde bulunan maddeleri ilgili komisyonlara havale edilirken, bazı maddeler oy çokluğu ile kabul edildi.

Belediye Meclisi 7 Haziran 2017 tarihinde toplanmak üzere sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?