Bu Sergi Gezilmeye Değer

Bu Sergi Gezilmeye Değer

 

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün 7.”Tarım ve İnsan” konulu fotoğraf sergisi dün Vali Hasan Karahan’ın katılımıyla Can Akengin Sanat Galerisinde açıldı.

Sergi açılışında kısa bir bilgilendirmede bulunan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Muhammet Angın, tarımsal duyarlılığın arttırılması ve tarımın öneminin kavranması amacıyla düzenlenen serginin hayırlı olmasını dileyerek, bu yıl 7.’si düzenlenen Tarım ve İnsan konulu fotoğraf yarışmasına 401 katılımcının 1827 eserle katıldığını söyledi. Angın, değerlendirmeye alınan 739 eserden 17 eserin ödül, 156 eserin ise sergileme ve albüm çalışması için seçildiğini sözlerine ekledi.

Açılış kurdelesi Vali Karahan tarafından kesilen sergi ziyaretçilere açıldı. Sergiyi gezen ziyaretçiler eserlere büyük ilgi gösterdi.

Sergiye Hasan Karahan’ın yanı sıra, Vali Yardımcıları Yüksel Çelik ve Barış Demirtaş, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, daire amirleri, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü çalışanları ile vatandaşlar katıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca geleneksel hale getirilen ve her meslekten, her yaştan yarışmacının katıldığı “Tarım ve İnsan” konulu ulusal fotoğraf yarışması 2010 yılından beri her yıl 81 ilde sergileniyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?