BU SİYASETÇİ KİM?

BU SİYASETÇİ KİM?

Duroğlu Belediye eski Başkanı Murat Kılıçaslan,Giresun’un geri kalmasının sebebinin siyasiler olduğunu belirterek “Milletvekillerinin kişisel kavga ve entrikaları yüzünden Giresun şahsım olarak görev süremiz içerisinde Belediyemizin kaynaklarını artırmak, daha çok hizmet etmek adına halkımızdan nüfusunu Duroğlu’na aldırmasını rica ettik. Şimdi ise yetkililer bu kişileri tek tek tespit ederek 1.469 TL maddi para cezası ile cezalandı.”dedi
Kılıçaslan şöyle konuştu: “Duroğlu Belediye Başkanı Murat Kılıçaslan’ın başlatmış olduğu ve fındık hasadı başlangıcında düzenlenen ‘Fındık Festivali’ beceriksiz siyasetçilerimiz yüzünden Ordu’da yapılacak!
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in organizasyonunda gerçekleşecek olan Fındık Festivali’ne Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Gürcistan ve Azarbaycan Tarım Bakanları katılacak. Ve görülen o ki bu festivali uluslarası festivale dönüşecek.
Fındığın Başkenti Giresun’da sahip çıkılmayan Fındık Festivali’ne Ordu İlinin sahip çıkması ve bölge için önemli bir adım atması şehrimizde tepkilere yol açtı.
2 sene önce kıt imkânlarımızla başlatmış olduğumuz Fındık Festivalimizi ne yazık ki idarecilerimiz sahip çıkmamış ve tarihi bir fırsatı komşu ilimize kaptırmıştır.
ORDUYA HİZMET, GİRESUNLU’YA CEZA YAĞIYOR
Ordu ilinin birlik ve beraberlik adına her zaman kenetlendiğini, konu Ordu ise tüm siyasi partilerin bir araya geldiğini, birlik olmayı da Ordu’yu büyükşehir yaparak taçlandırırken, bizim şehrimizde de Duroğlu’na nüfusunu taşıyan 750 vatandaşlarımıza 1.469 TL ceza yağdırılıyor.
Bu ceza vatandaşlarımıza değil, şehrimize kesilmiştir. Bu cezalar seçimden önce değil, seçimden sonra kesildi.
‘AK Parti’yi bitiren, küçülten ve adeta kemiren şu anda görevde olan kişilerdir’ ve Cumhurbaşkanımızın kredisini bitiriyor ve bitirdiler. Bana kimse başarılarından bahsetmesin, bencilliğinizi, ukalalığınızı, beceriksizliğini bu şehrin insanları da çok iyi biliyor.
GİRESUN UNUTULDU

Milletvekillerinin kişisel kavga ve entrikaları yüzünden Giresun şahsım olarak görev süremiz içerisinde Belediyemizin kaynaklarını artırmak, daha çok hizmet etmek adına halkımızdan nüfusunu Duroğlu’na aldırmasını rica ettik. Şimdi ise yetkililer bu kişileri tek tek tespit ederek 1.469 TL maddi para cezası ile cezalandı.
Oysa yakın komşumuz Ordu büyükşehir olabilmek için ulusal basını dahi kullanarak gurbetçilerine nüfuslarını Ordu’ya taşımalarını istediler;
Şimdi soruyorum: Yasa uygulayıcılar siz o zaman neredeydiniz?
Gücünüz Giresunlu’ya mı yetiyor?
Yasa uygulayıcılar çifte standart uyguladı iddiası bir yana bu durum şunu apaçık göstermektedir;
Giresun’un sahibi yok!
‘Efendim, Ordu’dan bakan var’ diyenler olabilir, AK Parti iktidarında bizim bakanımız olmadı mı?
Hatta Başbakan Yardımcımız olmadı mı?
Herkesin dikkatini çekmek isterim ki; Bu cezayı bana değil Millete veriyorsunuz, 750 Giresunlu’ya ceza yağdırılırken belki kıs kıs gülen seçilmişlerimiz de olmuş olabilir ama şurası da iyi hesap edilmeli; Her bir ceza yiyen vatandaşın evinde 4 oy olsa 3.000 oy götürüyorsunuz. Bu cezaları millet seçim zamanı unutmaz.

GİRESUN’U OYUNCAK ETTİLER!

Kıymetli hemşerilerim;
Benim ilim Giresun basiretsiz siyasetçilerin elinde oyuncak olmuştur. Çevre illerin içinde kasaba olmaya mahkum edildi.
Abilerimizin işleri adeta çelik-çomak oynamak olduğu için çevre illerin ilerleyişini sadece seyreder dururuz. Biz bu akılla devam ederken şehrimizin yarısı hafta sonu Ordu iline, yarısı da Trabzon iline gider.
Siyasetçiler ise günü birlik ayak oyunlarını ilke edinip ‘siyaset yaptık’ diye ahkam keser. Şehri adına hizmet etmek isteyen kişilerin önünü de keserek onları tukaka ilan edip siyaset yapmasını engellemeyi de marifet bilirler.
3-5 sene öncesine kadar bizim kadar gelişmiş bir şehir olmayan Ordu siyasetçileri güçlerini birleştirerek 500,000 olan nüfuslarını 750,000’e çıkartıp büyükşehir olmuştur.
Kısa sürede de gelirlerini artırarak yapmış olduklarını hizmetlerle Ordu’yu büyüyen ve gelişen bir şehir haline getirmelerini örnek alarak Duroğlu gelişsin, ödeneği artsın diye çabalarken, vatandaşlarımıza ceza yağdırılması alkışlanacak durum mu?
Şehri için hizmet aşıklarına fırsat verilmediği için hizmet erlerini tukaka ilan eden bu zihniyete şehrim adına yazıklar olsun diyorum.
Bundan 3 yıl önce görev yapmış olduğum Duroğlu Beldesini, İlçe yapmak için kolları sıvadık, 2.500 olan Nüfusu 11.500’e çıkardık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.
Başkasına gerek yok, kendi partim ilçe olmamamız için mücadele etti ve bizi engelledi.
‘Yoksa Murat Kılıcaslan önümüze geçer’ diye mi engellediniz?
Benim sizlerin yerinde gözüm yok ama bu şehir için gidin Ordu siyasetçilerinden ders alın, yanlarında staj yapın!

GİRESUN İLKOKUL BAHÇESİ DEĞİL

Giresun’un seçilmişleri bahçelerde kemençe çaldırırken Ordu Fındık Festivalini çaldı.
Bizim başkan kemençenin sapını donatırken, Ordu Belediye Başkanı Uluslararası Ordu Fındık Festivali afişleriyle Ordu’yu donattı.
Giresun siyaseti işte bu;
Çocukluğunu yaşayamamış kişiler Belediye meydanında ip atlamayı, bahçede gıygıy yapmayı hizmet sanıyor. Korkarım bu gidişle sakız patlatma organizasyonu, Saklanbaç Oyunu, İp Atlama Organizasyonlar da yaparlar.
Bu anlayışı şehrim ve partim adına utanç verici buluyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar