BULANCAK İÇME SUYU ÇALIŞMALARI

BULANCAK İÇME SUYU ÇALIŞMALARI

Bulancak’ta herkesin bildiği üzere içme suyu sıkıntısı halen daha devam ediyor. Ramazan ayının da gelmesiyle iftar ve sahur saatlerinde su kesintileri vatandaşın haklı olarak canını sıkmaktadır.

Belediye Başkanı Sayın Yakar’ın göreve gelmesiyle birlikte başlayan AB İçme Suyu projesi çalışmaları bildiğim kadarıyla sona yaklaştı. Çok zor bir süreç oldu belediye açısından da. Bildiğim kadarıyla Bulancak’ta büyüklü küçüklü yaklaşık 200 km’lik bir cadde ve sokak ağı var,  bunların her birinden detaylı olarak içme suyu hattı geçti. Mevcut depoların 10 katından daha büyük depolar yapıldı.

Geçen iftar öncesinde bir su kesintisi oldu. Başkan Yakar, özür içerikli bir mesaj yayınladı sosyal medya hesabından, oradaki acımasız yorumları okuyunca üzülmemek elden değil. Evinizin 5-6 metrekarelik bir odasında bile bir tadilat yapmak bazen bir ay sürüyor. Bu iş kolay değil, sanırım halen daha  50 yıllık bir içme suyu hattını kullanıyoruz. Belediye ekipleri bir yeri yaparken, diğer yerden eski borular patlak veriyor.

SU KESİNTİLERİNİ ÖNCEDEN HABER VERİLMEME OLAYI?

Bazen “belediye neden önceden haber vermiyor” diyorlar, resimdeki boruyu görüyorsunuz, paslanmış, bitmiş bir boru. Bu boru patlayınca su kesilmek zorunda kalıyor haliyle. Yani planlı bakım çalışması olsa önceden haber verilir belki ama bu şekilde patlakları vermek mümkün olmadığı için önceden bilgi verilemiyor.

Mesela şahsen benim köyümde bir kaç kez evimin önünde çalışma yaparken su patladı, hiç köylüye sularınız kesilecek haberi veremedik, en kısa zamanda suyu kestik ve tamiratlar yapıldı.

YENİ HATLARDA TESTLER BAŞLADI

Belediyeden yapılan açıklamaya göre yeni içme suyu hatlarında testler yapılmaya başlandı. Sanırım eski borular tamamen devre dışı bırakıldığında bu sorunlarla karşılaşılmayacaktır.

Uzun lafın kısası başta Başkan Yakar’ın ve halkımızın Allah yardımcısı olsun. Bu işi el birliği ile atlatmak lazım. Herkesin evinde kesildiği zamanda benimde evimde sular kesiliyor, eminim başkanında suları kesiliyor.

Empati yaparak kendimizi yöneticilerin yerine koyarsa aslında daha iyi anlamış olacağız. Bu mübarek güzel günlerde biraz daha sabırlı olmak lazım, güzel günler yakındır inşallah.  Vesselam…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?