Bulancak İlçesi, Türkiye’de 6 İlden Daha Büyük

Bulancak İlçesi, Türkiye’de 6 İlden Daha Büyük

Bulancak İlçesinin nüfusu Bulancak Belediyesinin yoğun çalışmalarıyla Yaklaşık 44.000’i oldu. Bulancak Nüfus Müdürlüğünden alınan bilgilere göre Bulancak İlçesinin son adrese dayalı nüfus sayımında nüfusu 43.635’e yükseldiği belirtildi.

Bulancak Belediyesinin çalışmaları sonuç verdi.

Bulancak Belediyesinin yoğun çalışmaları, toplantıları, bilboard ilanları, el ilanları ve bire bir çalışmalarla Bulancak İlçesi yaklaşık 2000 kişi arttı. Çalışmalarının meyvesini alan Bulancak Belediyesi, tahminlere ve araştırmalara göre nüfusun 50.000 civarında olduğunu açıkladı. İki senedir çok yoğun bir saha çalışması yapan, nüfusu arttırmak için bütün yolları deneyen Bulancak Belediyesi, 2 Senede % 11 nüfus artışıyla dikkatleri üzerine çekti.

Yakar “Yeni ve güçlü bir Bulancak için güzel bir gelişme”

Konu hakkında bir açıklama yapan Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, “Ekiplerimiz çok yoğun bir çalışma göstererek vatandaşımızı bilinçlendirdiler. Anonslar yaptık, el ilanları dağıttık, gazeteler demeçler verdik, muhtarlarla ve sivil toplum örgütleriyle toplantılar düzenledik. Bunun sonucunda da nüfusumuz yaklaşık 2000 kişi daha arttı. İki senede nüfusumuzu % 11 daha arttırdık. Bölgemiz göç verirken biz nüfusumuz arttırıyoruz. Bence bu da yeterli değil. Bulancak İlçesi 50.00’e yakın bir nüfusa sahip. Muhtarlık seçimler ve farklı nedenlerle vatandaşımız adresini köylere aldırıyor.  Seneye daha çok çalışacağız ve halkımızı bilinçlendirerek kayıp nüfusumuzun tamamını ilçeye kaydıracağız” dedi.

GİRESUN MERKEZ DAHİL EN FAZLA NÜFUS ARTIRAN İLÇEYİZ

Giresun’un on altı ilçesi ve merkezi dahil olmak üzere nüfusunu 1768 kişi artırarak birinci ilçe konumuna geldik. Bir çok ilçemiz maalesef nüfusunu %40 seviyelerine kadar düşerken Bulancak ilçemiz iki yılda yaklaşık 5 bin kişi artırarak 43.635’e yükseltti.

Başkan Yakar ayrıntılı bir çalışma yaparak Türkiye Genelinde Bulancak ilçesinin durumunu açıkladı.

TÜRKİYE GENELİNDE 6 İLDEN DAHA BÜYÜK

“Şehir Merkezi nüfusu ile Türkiye Genelinde altı il merkezinden daha büyüktür. Toplan nüfusu itibariyle ise üç ilin toplam nüfusundan daha büyüktür ” dedi

Yakar ayrıca “Bulancak ilçemiz, Büyükşehir olmayan Belediyeler arasında Türkiye’nin en büyük 22. ilçesi konumundadır.” şeklinde istatistikler yayınladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?