ÇAKIR VE ATTAR’IN BU PROJESİNE TAM PUAN

ÇAKIR VE ATTAR’IN BU PROJESİNE TAM PUAN

Giresun Üniversitesi ile HEGEM’İN çabalarıyla hayata geçirilen “Kız çocuklarının okula devam oranlarının artırılması hibe programının tanıtımında konuşan Attar; ”Kız öğrencilerin okutulması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

ÇAKIR VE ATTAR’IN BU PROJESİNE TAM PUAN

Giresun Üniversitesi AB Çerçeve Ofisi İle Giresun Hayat Boyu Eğitim ve Kişisel Gelişim Derneği (HEGEM)  tarafından “Özellikle Kız Çocuklarının Okula Devam Oranlarının Arttırılması Hibe Programı” kapsamında yürütülen “Giresun Kızlarını Kazanıyor” adlı projenin açılış ve tanıtım toplantısı dün  Güre Yerleşkesi Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

 

Rektör Prof. Dr. Aygün ATTAR, üniversitemiz akademik-idari personeli, öğrenciler ve davetlilerin yoğun ilgi gösterdiği açılış ve tanıtım toplantısına; DOKAP Başkanı Ekrem YÜCE, İl Milli Eğitim Müdürü Necati AKKURT, Kamu Hastaneler Birliği Giresun Genel Sekreteri Hasan ASLANTÜRK, GESOB Başkanı Ali KARA, Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Mustafa HALİLBEYOUĞLU, Kent Konseyi Başkanı Uğur KARAİBRAHİMOĞLU, Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir BAYRAM ve bazı STK Temsilcileri katıldılar.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program; HEGEM Başkanı Doç. Dr. Rahman ÇAKIR ve İl Milli Eğitim Müdürü Necati AKKURT’un projenin önemi ve içeriği hakkında yaptıkları konuşmalar ile devam etti.

Rektör Prof. Dr. Aygün ATTAR ise yaptığı konuşmasında; “Eğitim konusu, hele kız öğrencilerin eğitimi çok önemli ve önemsediğimiz bir konudur. Giresun Üniversitesi; öğrencilerinin yarısından fazlası kız öğrencilerden oluşan ve kız öğrencilerine en çok değer veren bir üniversitedir. Bu projenin ortaklarından biri olarak Giresun Üniversitesi üzerine düşeni bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da yerine getirecektir. Giresun’un bu projedeki yeri ve önemi büyük bir başarıdır. Uygulamada da bu başarının süreceğine inanıyorum. Kız öğrencilerin okuması ve okutulması konusunda zaten iyi bir yerde olan Giresun, bu projeyle daha da iyi bir yere gelecektir. Projeni uygulayıcılarına ve gösterilen ilgiye şimdiden teşekkür ediyor başarılar diliyorum” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Mobil Sürüme Geç