ÇİFTÇİ’DEN HARŞİT VADİSİ İÇİN İMDAT ÇAĞRISI…

ÇİFTÇİ’DEN HARŞİT VADİSİ İÇİN İMDAT ÇAĞRISI…

Çiftçi ,Tirebolu Harşit Vadisi kodunun,dere yatağının 20-30 metre altına kadar düşmesine rağmen kimsenin ses çıkarmadığını ifade ederek Vali ve Özel İdare yetkililerini göreve çağırdı…

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun İl Genel Meclisi Üyesi Eyüp Çiftçi, Giresun’a 2024 yılı için ayrılan KÖYDES ödeneğini yetersiz olduğunu söyledi.

Çiftçi, İl Genel Meclisi’nin Haziran ayı toplantısında partisi adına yaptığı konuşmada, KÖYDES ödeneğinden köy başına ortalama 200-300 bin lira bir para düşeceğini, bu paralarla köylerin altyapı ve üstyapılarının iyileştirilmesinin mümkün olmadığının altını çizerek, “5 yıl önce 10 liraya yapılan bir istinat duvarının yapım işi bugün 30 liraya çıktı. Yetersiz ama Giresun’a gönderilen KÖYDES ödeneğine teşekkür ediyor ve devamın diliyoruz. Bu ödenekten ne kadar faydalanabilirsek oda bizim kârımıza olacaktır” dedi.

İl Özel İdaresi’nde köylere göndermeye çakıl bulunmadığını da dile getiren Çiftçi, “Bir köyümüze 2 kamyon çakıl lazım desek, İl Özel İdaremizde çakıl yok. Böyle bir şey olamaz. Bizim Giresun merkezde 2, ilçelerde ise 3-4 tane dere yataklarının bulunduğu vadilerimiz var. Tirebolu Harşit Vadisi başta olmak üzere dere yataklarının kodunun 20-30 metre derelerin altında kaldığını görüyoruz. Özel sektörden parası karşılığında istediğiniz kadar çakıl alabiliyorsunuz ama İl Özel İdare’de çakıl yok. Ben buradan Sayın Valimiz ve Genel Sekreterimize sesleniyorum; yasama ve yürütme yetkisi sizde” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?