ÇITLAKOĞLU, 3 VEKİL İÇİN ERDOĞAN’A SESLENDİ

ÇITLAKOĞLU, 3 VEKİL İÇİN ERDOĞAN’A SESLENDİ

Çıtlakoğlu; “İddia edildiği ve birilerinin kurguladığı gibi şayet bu 3 Milletvekili istifa ettirilip Bakan yapılacak olursa; böyle bir hamle parti tabanında telafisi zor yaralar açabilir… AK Partililer değil, Sayın Devlet Başkanı Erdoğan bunu parti tabanına izah edemez!” dedi.

Milli Görüş ve AK Parti’nin temel taşlarından Ahmed Çıtlakoğlu, 3 Milletvekili’nin Bakanlık için istifa etmesinin artı ve eksilerini yazdı. Çıtlakoğlu, Erdoğan’a seslenerek önemli mesajlar verdi

ÇITLAKOĞLU: “BULUNMAZ HİNT KUMAŞI 3 MİLLETVEKİLİ KİMLER?”

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Bakanlık için 3 Milletvekili’nin istifa edebileceği sinyalini veriyor… Neymiş, 3 Milletvekili istifa ederse, güçlü Meclis’te bir sıkıntı olmazmış!.. “Tabii takdir Cumhurbaşkanımızındır” demeyi de ihmal etmiyor.

Anlaşılan o ki, 3 milletvekilinin istifa ettirilip bakan olması için kamuoyu oluşturulmaya çalışılıyor!

Madem ki taktir Cumhurbaşkanınındır, daha Meclis açılmamışken, milletvekilleri yemin etmemişken böyle bir mesaj göndermenin anlamı nedir?.. Bu mesaj kimedir?

Cumhurbaşkanı’nın bu istikamette bir iradesi mi var da, onu dolaylı olarak dillendiriyorlar?

Cumhurbaşkanı’nın böyle bir iradesi yok ise, bu mesaj Cumhurbaşkanı’nı yönlendirme nezaketsizliği sayılmaz mı?

Yeni dönemde partide ve Meclis’te yetki ve sıfatının ne olacağı meçhul geçmiş dönemin Grup Başkanvekili’nin böyle bir mesajı parti disiplinine ne kadar uygundur?

Bakan olması istenilen (kendilerince malum, kamuoyunca meçhul) bu 3 Milletvekili madem vazgeçilmez şahsiyetlerdendi; neden aday gösterildi?

Güçlü Meclis’in teşekkülü gayesiyle 1 Milletvekili daha fazla çıkartılabilmesi için nice fedakârlıklara katlanılırken, 3 milletvekili’nin istifasının istenilmesi parti tabanına nasıl izah edilecektir?

Bu Bakanlık sevdası; parti tabanında makam ve mevki derdinde olmayan gönül erlerinin partinin niçin rey kaybettiğini ciddi manada sorguladığı bir anda, parti tavanında birilerinin hala koltuk derdinde olduğu anlamında yorumlanmayacak mıdır?

Böyle bir hamle, partililerin müşteki olduğu ve yüksek sesle dillendirdiği “Erdoğan’ın kuşatıldığı” tezinin gelecek dönemde de devam edeceği anlamına mı gelir?

Bugüne kadar çok söylenildi ve yazıldı…

Tekraren ifade edelim ki:

“İddia edildiği ve birilerinin kurguladığı gibi şayet bu 3 Milletvekili istifa ettirilip Bakan yapılacak olursa;

Böyle bir hamle parti tabanında telafisi zor yaralar açabilir…

AK Partililer değil Sayın Devlet Başkanı Erdoğan bunu parti tabanına izah edemez!” diye düşünüyoruz.

“O dağa bir kuş kondu, sonra da uçup gitti. Bak da gör, o dağda ne bir fazlalık var ne bir eksilme!” Hz. Mevlana”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?