“Tarafımız CHP ve 6 Ok’tur!”

“Tarafımız CHP ve 6 Ok’tur!”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun İl Başkanı Fikri Bilge, son günlerde CHP içinde devam eden Olağanüstü Kongre tartışmalarının ardından bir basın açıklaması yayınladı. Başkan Bilge, yayınladığı basın bildirisinde şu görüş ve düşünceleri paylaştı:

“Bugün 16 yıllık AKP iktidarının Türkiye’yi getirdiği noktada Cumhuriyetin temel kazanımları ve hukukun üstünlüğü ilkesi yok edilmiş, kurumsal yapı çökme noktasına gelmiştir.

OHAL koşulları altında, adil olmayan bir seçim sonucunda seçimler tamamlanmıştır.

Geldiğimiz bu noktada toplumu ayrıştıran uygulamalara karşı, muhalefet ittifakını bir arada tutabilecek siyasi güç Cumhuriyet Halk Partisi’dir.

24 Haziran seçimi öncesi millet ittifakının oluşturulması ve Sayın Muharrem İnce’nin aday gösterilmesi Genel Başkanımızın liderliğinde atılmış adımlardır.

Seçim çalışmaları, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Muharrem İnce ve CHP örgütleri tarafından fedakârca yürütülmüştür.

Seçimlerden hemen sonra birbirimize kenetlenmemiz ve çok dikkatli davranmamız gereken bu süreçte kamuoyu önünde partimizi tartışmaya açmak partili olmak sorumluluğuyla bağdaşmamaktadır.

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu da, Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Muharrem İnce de partimiz ve ülkemiz için birbirinden kıymetli iki değerdir. Tarafımız CHP ve 6 Ok’tur.

Değerli CHP’liler, her sorumluluk sahibi partilimizin yapması gereken, parti içi iktidar mücadelesini bir kenara bırakıp partimizi yerel seçimlere taşıyacak olgunluk içinde davranmaktır.

CHP Giresun İl Başkanı olarak birlik ve beraberliğimizi bozmadan mücadelemize devam edilmesi konusunda tüm örgütlerimize çağrıda bulunuyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?