ÇOCUKLARIMIZA NE TÜR HEDİYELER ALIYORUZ?

ÇOCUKLARIMIZA NE TÜR HEDİYELER ALIYORUZ?

Çocuklarımıza hediyeler alıyoruz, onları sevindiriyoruz. Bütün imkânlarımızı seferber edip en pahalı oyuncakları, telefonları, tabletleri önlerine sunuyoruz. Teknoloji becerileri gelişiyor diye seviniyoruz, gurur duyuyoruz.

Peki, tüm bunların, yani maddi hediyelerin haricinde onları geliştirecek hediyeler alıyor muyuz?

Mesela bir kitap alıp hediye ediyor muyuz çocuklarımıza?

Çocuklarımızı hiç kitapçıya götürüp kitap kokusunu koklamasını, kitaplara dokunmasını sağlıyor muyuz? Onlara bunu yaparken bizler de elimize kitap alıyor muyuz?

Çocuklarımıza verebileceğimiz en güzel hediyelerden biri de boş bir not defteri ve bir kalemdir, yazma yeteneğinin gelişmesine katkı sağlamaktır.

Çocuklarımıza her gün yaptıklarını birer ikişer cümleler de olsa bir kağıda yazmalarını, duydukları mutlulukları, kızdığı konuları kağıda dökmelerini teşvik ediyor muyuz?

Bir çocuğa küçük yaşta yazma alışkanlığı kazandırmak yapılabilecek en güzel davranışlardan biridir. Belki de en güzelidir.

Pahalı telefonlar, tabletler, pahalı kıyafetler çocuklarımızın ufkunun genişlemesine katkı sağlamaz. Onların ufuklarını kitap okumak ve yazmak genişletir. Aslında en önemli ve en kıymetli hediyeler bunlardır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar