COŞKULU KUTLAMA

COŞKULU KUTLAMA

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Giresun’da coşkuyla kutlandı. Atatürk stadında düzenlenen kutlamada halk oyunları gösterisi, şiirler, yarışmalar ve geçiş töreni düzenlendi.
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği törende konuşan Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, “Cumhuriyetimizin ilanının 96’ncı yıl dönümünü gurur ve heyecan içerisinde kutladığımız bu anlamlı günde öncelikle binlerce yıllık şanlı tarihimiz boyunca destansı şanlı yürüyüşlere imza atmış olan başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere ecdadımızı kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum” dedi.
“Cumhuriyetimiz 96 yıl önce bugün ‘Hakimiyet, kayıtsız şartsız milletindir. Türkiye devletinin hükümet şekli cumhuriyettir.” İfadeleriyle ilan edilmiştir” diyen Sarıfakıoğulları, “2023 hedeflerinin, 2071 hedeflerinin gerçekleşmesi için vakfedenlere ve dünyaya insanlık dersi veren, dünyanın her köşesinde ki zulmü kınayan, terörle mücadelede tek başımıza kalsak da vatanın birliği ve dirliği için sözde medeni dünyaya karşı ‘Barış Pınarı’ harekatını gerçekleştirmekte biran olsun tereddüt etmeyen Başkomutanımız Devlet Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a minnet ve şükran duyuyoruz” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından il genelinde düzenlenen çeşitli etkinliklerde dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödülleri verildi.
Tören, öğrencilerin, polisler, ve Jandarma Özel Harekat (JÖH) timinin geçişi ile sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?