Coşkun İle Buzlar Eridi

Coşkun İle Buzlar Eridi

Üniversitede bugün mezuniyet töreni var.. Törene her görüşten akademisyen, siyasetçi ve STÖ temsilcilerinin katılması bekleniyor.

Giresun Üniversitesi’nin mezuniyet töreni bugün yapılacak.

Yeni Rektör Profesör Dr. Cevdet Coşkun idaresinde yapılacak mezuniyet törenine Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin de katılacağı açıklandı.

BUZLAR ERİDİ

Bu arada Coşkun’un Rektörlüğe atanmasının ardından AKP ile üniversite arasında ki sıkıntılar aşılırken, tartışmanın yerini birlik ve beraberlik görüntüsü almaya başladı

TIP FAKÜLTESİ’NDE ÇOK GERİ Mİ KALDIK

Öte yandan Ergun Özdemir müsteşarlığı döneminde Giresun’u adeta sağlık bölgesi haline getirmişti.Çok sayıda ilçeye Sağlık Meslek Lisesi açan Özdemir döneminde birçok il ve ilçe hastanelerinin de temeli atılmıştı.Fakat Özdemir’den sonra doktor bir  milletvekili listeye girememesi nedeniyle ilimiz hasta sevki konusunda ilk 5 il arasında gösterilmeye başlandı

COŞKUN BÜYÜK UMUT

İlimizin önemli mühendislerinden Mustafa Arda ise mezuniyet töreni öncesi herkesi törene çağırdı.Yeni rektör Coşkun’un siyaset üstü bir yapıya sahip olduğunu belirten Arda;  “Artık iş bu şehre düşüyor.Sayın Coşkun’a seçimde sadece AKP’liler değil huzur isteyen MHP sempatizanı hocalar da sahip çıktı.Yani bu ekibin içinde her görüşten kişi var.Mezuniyet törenine her parti katılmalıdır.Üniversite bizim.Bu rektör bizim.Şu Tıp Fakültesi için hala hastane binası yoksa bu bizim il olarak ayıbımız.Muhalefet de sevk konusunda hiç kamuoyu oluşturmuyor.Önceki rektörü kimse uyarmadı..10 yıldır bir tıp fakültesi hastanesi binasını bir il yapmıyorsa ve yaşlı başlı hastaları tedavi için İstanbul ve Ankara’ya gönderiyorsa bu hizmette dibe vurulduğunu gösterir.Sağlık altyapısı olmayan bir ilde hizmet yok demektir.Bu şehre bir onkoloji merkezi hala niye kurulmuyor..Buraya hasta sevkini geri çevirecek ve diğer 80 ilden hasta getirecek 2-3 bölüm kurulmalıdır.Geçmişte doktor milletvekilleri bu hizmetleri yapardı” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Zaman birlik zamanı, Sayın Rektörümüz Prof.Dr. Cevdet COŞKUN’a destek olma zamanı. Yoksa Aygün Attar döneminde yapılan haksızlıklar, yolsuzluklar unutuldu mu? Kalemin kırılma zamanı geldi, Hepsinin hesabı verilsin, BİRLİK OLUN HESAP SORUN! Yoksa yolsuzun, hırsızın, arsızın yanına kar kalmasın!

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?