COŞKUN MUSAOĞLU’NDAN ESNAF İÇİN TARİHİ ÇAĞRI

COŞKUN MUSAOĞLU’NDAN ESNAF İÇİN TARİHİ ÇAĞRI

Belediye ve İl Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Giresun il Başkanı Coşkun MUSAOĞLU, pandemi sürecinden olumsuz etkilenen esnafa destek için “Esnafına Sahip Çık” çağrısında bulundu.

Başkan MUSAOĞLU, tüm üyelerine ve Giresunlulara çağrıda bulunarak, “Bizler sermaye düşmanı değiliz ama içinde bulunduğumuz vahim süreçte kirasını  ödemekte zorlanan, sigortasını  ödeyemeyen esnafimıza sahip çıkma zamanıdır; Kapanacak her kepenk şehrimizi bir adım daha geriye götürecektir. Kapanacak her kepenk işsizler ordusuna en az 2 kisi daha ekleyecektir. Giresunumuz için lütfen alışverişlerimizi yerel esnaflardan yapalim” dedi.

“Esnafına Sahip Çık, Geleceğine Sahip Çık” Kampanyasına destek çağrısında bulunan Bem-Bir-Sen Giresun İl Başkanı Coşkun MUSAOĞLU, “Pandemi sürecinde en büyük ekonomik sıkıntıyı esnaflarımız, yerel işletmecilerimiz çekti. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde vatandaşlarımızı yerel esnafa desteğe davet ediyorum. Özellikle alışveriş yoğunluğunun yaşandığı Ramazan ayında evimizin ihtiyaçlarını yerel esnaftan giderelim” dedi.

BAŞKAN MUSAOĞLUDAN BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU

Virüsle mücadelede devletin aldığı kararlara riayet ederek, birlik ve beraberlik içerisinde bu mücadeleden çıkılacağını ifade eden Başkan Musaoğlu , Bem-Bir-Sen’in salt bir sendika olmadığını bir kez daha belirtti.

Başkan Musaoğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bem-Bir-Sen salt bir sendika değildir. Toplumun tüm kesimini ilgilendiren olaylara karşı tavrımız, duruşumuz vardır. Bem-Bir-Sen, insanlarımızın ortak davasının adıdır. Bugün de sendika olarak esnaflarımızın yanındayız. Virüs illetiyle mücadelede devletimizin aldığı kararlara en sıkı şekilde riayet ederek, bu musibetten hep birlikte kurtulacağız. Bizler Yerel Yönetim Sendikası olarak işyerlerimizde ve toplumun her kesiminde bu süreci birlikte başaracağımıza vurgu yapıyoruz. Tüm üyelerimizden ve Giresunlu hemşehrilerimizden ricamız, esnaflarımızın yanında olmalarıdır. Hergün kapısından geçerken selamlaştığımız, esnaflarımız için bugün bizler de elimizi taşın altına koyarak, onlara destek olmalıyız. Esnaf kültürümüzün kaybolup gitmesine müsaade etmemeliyiz. Bu vesileyle Ramazan ayının rahmet ve bereketinin; esnaflarımızın, hepimizin üzerine olmasını dilerim.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar