ÇOTANAKLAR’IN TRANSFER ROTASI NE OLACAK?

ÇOTANAKLAR’IN TRANSFER ROTASI NE OLACAK?

Yazarımız Zeki Al,  yeni sezonda Giresunspor’un  transfer  gündemini  değerlendirdi.. Merak edilen soruları cevaplandırdı.

 

 

**1.Ligde Başarı Nasıl Yakalanır?.

1.lig, 2.lig, 3.lig fark etmez..Futbolcu ve hoca düzeyinde yaşananlar aynı. Futbolcular yıllık sözleşmelere alıştırılmış..O takım senin, bu takım benim..Hocalar da aynı yüzler ile her sezon gezginler gurubu gibi..Bakın yeni sezona giriyoruz..1.Lig’de sadece Boluspor’un kadrosu hazır..2-3 takviye ile yeni sezona girecekler..Diğer takımların içi boş..Ne hocası var, ne de futbolcusu..Tekrar yeni baştan takımlar kurulacak..Başarıya gelince, kaleye gönderilen şutlar direkten dönmezse başarılı olacaklar..Şans yani..Hocaların pek başarıda etkisi yok.. Takımda disiplini sağlamaları yeterli..Hocalar başarılı olsalar, takımlar sezon içinde  bu kadar hoca değişikliğine gitmez.. Başarı nasıl yakalanıra gelince Boluspor gibi elinde futbolcu olur..Eksik yerlere 1-2 nokta transfer yapılır..Takımda disiplini sağlayacak bir hoca ile başarı koşa koşa gelir..

 

**Giresunspor’un Süper lig hayali gerçekleşir mi?.

Gerçekleşmesini kim istemez ki..Ancak bazı gerçekleri de görmek lazım..Kadrosunda 17-18 futbolcu ile sözleşmesi bitmiş..Takımın içi boşalmış..Hocası yok..Köklü bir değişiklik olacak..Geçen sezon, önceki sezondan takımın iskeleti sağlanmıştı..Defans önceki sezonun defansı..Bu sezon,  en çok sahada kalan defans oyuncuları oldu..Çok yıprandılar..Evet takımın borcu yok ama şimdi borçlanacaklar…Taraftar 2 yıldır kılpayı kaçan Süper Lig’e odaklandı..Futbol bilgisi ve aklı üst düzey bir yönetim var..1. ligde nelerin olup-olmadığını öğrendiler..Her sezonu çıta yükseldi..En son Play Off’dan geri dönüldü..Bütçenin ikiye katlandığı açıklandı..Yapılacak transferleri görmemiz lazım..Geçmiş sezonda ikinci yarı yapılan transferler tutmadı..Kulübeden çıkamadılar..Yine emektar Rızvan ile Cihan Can takıma katkı sağladı..Sezon boyu 18 transfer yapıldı..İskelet kadro futbolcularında Eser, Hüsamettin, Berkan, Dodo, Özgür Yılmaz kadar sahada kalan olmadı..Yapılan transferlerin Giresunspor’a kattığı güç belli..Transferlerden biraz daha sahada kalan oyuncular olsalardı..Şimdi Giresunspor Süper Lig’deydi..

 

**Giresunspor’un her bölgeye futbolcu ihtiyacı var..

En başta kaleci..Anıl sezon boyu yedek soyundu..Bir kupa maçı ile Gaziantep BBS maçında 90 dak sahada kaldı..Her iki maçta da mağlup olduk..Eser artık yaşlandı..Düşünülmediği söyleniyor..Kaliteli, bir kaleci şart..Defanda oynayanlar 2 sezondur çok yıprandı..Play Off maçlarında taraftarın en çok hatalı gördüğü kaleci ve defans oldu..Bana göre öyle değil..İleri uç ne yaptı?..Bu mevkiye de futbolcu alınacaktır..Orta sahada Erkan Zengin örneği oyuna  yön veren, rakibin hızını istediği zaman kesen, gol yollarına top aktaran, forvet ile defans arasında mekik dokuyan bir futbolcu şart…Kaç sezondur Giresunspor beklenen bir santrafora kavuşmadı..Giresunspor’a rakibi yıpratıcı, gol vuruşları isabetli bir satrafor bekleniyor.. Yeni sezonda böyle bir satrafora kavuşamasa  Süper lig hayal olur..

Eğer yapılan transferler, gönderilenler aratacaksa, bu takım olduğu gibi kalsın..En azından küme düşme korkusu olmaz..

**İgors Karasovs’un takımda düşünülmemesi  düşündürücü..

Letonya Milli Takım kadrosunda da olan İgors, sezon başı kamp döneminde el üstündeydi..Ne olduysa 16.haftadan sonra takımdan bıçak gibi kesildi..İlk 18’e bile alınmadı..İgors görev aldığı maçlarda golü düşüne bir ön libero olarak görüldü. Nitekim ilk yarı maçlarında Altınordu’ya, M.İ.Yurdu’na goleri oldu..Deplasmanda atılan bu goller ile puanlar geldi..”Yabancı sayısına takıldı” dendi..”Hata yapıyor” dendi..Giresunspor bu futbolcudan yararlanamadı…

**Dodo ile Panos takımdan ayrılsa Giresunspor etkilenir mi?

Giresunspor taraftarrının takımdan ayrılmasını istemediği 2 oyuncu Dodo ile Panos..Şartlar neyi gerektir bilemeyiz..Ancak ayrılsalar da fark eden bir şey olmaz..Daha iyileri takıma kazandırılır..

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?