Deniz Yıldızı Derneği’nden Muhteşem Organizasyon

Deniz Yıldızı Derneği’nden Muhteşem Organizasyon

Haber: Fatma BULDUK UĞURLU

Deniz Yıldızı Derneği; Veren Elle, Alan Eli Buluşturmaya Devam Ediyor.

 

Giresun’da yardımlaşma denilince ilk akla gelen Deniz Yıldızı Derneği, dernek yönetimi ve yardımseverleri bir araya getirdi.

11 yıl önce kurulan ve veren elle, alan eli buluşturan Giresun Deniz Yıldızı Derneği, son 1 yıl içinde yapmış olduğu yardım çalışmalarının sinevizyon gösterisini Giresun New Jasmin Otel’de verdiği davette yardımseverlere ve davetlilere sundu.

Çok yoğun bir katılımın olduğu davette tüm masaların tamamen dolduğu gözlendi. Davete Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Giresun Müftüsü Mühittin Oral, Kanal 28 TV sahibi Ayhan Akten, Yavuzkemal Belde Belediye Başkanı Abdullah Önal, Soğukpınar Belediye Başkanı Özcan ÖZDEMİR ve Görele Omurilik Felçlileri Dernek Başkanı Asiye Divli de katıldı.

Yemek ikramının ardından Giresun Deniz Yıldızı Derneği’nin son 1 yıl içinde yaptığı yardım çalışmalarını içiren sinevizyon gösterisi dev ekranda konuklara izlettirildi. Sinevizyon gösterisinde 8 evin yardıma muhtaç kişilere teslim edildiği ve 1 evin de hâlihazırda çalışmalarının devam ettiği bilgisi paylaşıldı. Ayrıca 40 üniversite öğrencisine her ay toplam 6 bin TL’lik burs verildiği ve 1698 yetim ve fakir çocuğun çeşitli mağazalarda kendi istekleri doğrultusunda giydirildiği ifade edildi.

Sinevizyon gösterisin ardından bir cenaze haberi sebebiyle davetten erken ayrılmak zorunda kalan Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu’na, Giresun Deniz Yıldızı Derneği’nin yardım çalışmalarına verdiği maddi ve manevi desteğinden dolayı verilen plaketi, Giresun Müftüsü Muhittin Oral sundu.

Plaket töreninin ardından kürsüye Giresun Deniz Yıldızı Derneği Başkanı Emine Acar geldi. Başkan Acar, 11 yıldır yardım çalışmalarını büyük bir özveriyle yaptıklarını ifade etti.

“11 yıldır faaliyet gösteren Giresun Deniz Yıldızı Derneğimiz, veren elle alan eli buluşturmak adına çok önemli çalışmalara imza atıyor” diyen Başkan Acar şu düşünceleri paylaştı:

“11 yıldır faaliyet gösteren Giresun Deniz Yıldızı Derneğimiz, veren elle alan eli buluşturmak adına çok önemli çalışmalara imza atıyor. Bu davetimizde son 1 yıl içindeki çalışmalarımızı yardımseverlerimize ve konuklarımıza sunmanın kıvancını yaşıyoruz. Çok yüksek rakımlı köylere götürdüğümüz yardımlarda gördük ki; vatandaşlarımız çok zor şartlarda yaşamaya çalışıyor. Değil araba ile yaya olarak bile çok zor ulaşılan bölgelere kar kış demeden sırtımızda yardım malzemeleriyle çıkarak, siz yardımseverlerin bize emanet ettiği yardımları ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırmış olmanın mutluluğunu ve huzurunu yaşıyoruz. Çünkü yardımseverlerin bize verdikleri desteği emanet olarak alıyor ve ihtiyaç sahiplerine en kısa sürede ulaştırmaya çalışıyoruz.

Öyle zor şartlarda yaşamaya çalışan yaşlı vatandaşlarımızı gördük ki; o zor şartları gözle görmek bile insanın içini sızlatmaya yetiyor. Yaklaşık 50-60 senelik eski evinde rutubet içinde yaşayan yaşlı bir teyzemizle eşinin evini yaşanabilir bir halde inşa ettik. Ayrıca içini de döşeyerek teslim ettik. Bu şekilde bu yıl içinde 8 evi daha ihtiyaç sahiplerine teslim ettik. Biz bu tür davetleri yapıyoruz çünkü yardımseverlerden emanet aldığımız yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığımızı sunmamız gerekiyor.”

Giresun Deniz Yıldızı Derneği Başkan Yardımcısı Ferhat Deniz ise şu görüşleri paylaştı: “ Giresun Deniz Yıldızı olarak yapmaya çalıştığımız şey, Giresun’da ve bölgemizde hayata dair bağları kopmuş, umudunu kaybetmiş ve hayata küsmüş insanlara umut olmaktır. Bu insanlarımızın sayısı oldukça fazla. Gücümüzün yettiği kadarının yardımına koşup daha fazla insana umut olmak istiyoruz. Yani bir başka ifadeyle, sahile vurmuş deniz yıldızlarından ne kadar fazlasını denize geri döndürebilirsek biz o kadar fazla mutlu olacağız.”

Başkan Yardımcısı Ferhat Deniz’in ardından kürsüye gelen Giresun Müftüsü Muhittin Oral, derneğin yardım çalışmaları hakkında şu düşünceleri paylaştı: “Giresun Deniz Yıldızı Derneğimiz veren eli, alan elle buluşturarak çok önemli bir çalışmaya imza atıyor. Tabii ki; devletimizin de sosyal yardımlaşma adına birçok kurumu var ancak, Giresun Deniz Yıldızı Derneği gibi sivil toplum kuruluşlarımız yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırma noktasında önemli rol oynuyorlar.

Kutlu Doğum Haftası’nı da bu günlerde idrak ediyoruz. Bu haftamızın ana teması Hz. Muhammed, Tevhid ve Vahdet olarak seçildi. Yani ‘birlik ve beraberlik’ içinde olmak. Çok zor günler geçiren ülkemiz için de çok önemli bir konudur birlik ve beraberlik içinde olmak. Bu birlik ve beraberliğe sağladığı çok önemli katkılar için Giresun Deniz Yıldızı Derneği’ne ve yardımseverlere de bu vesile ile bir kez daha teşekkür ediyorum.”

Giresun Müftüsü Muhittin Oral’ın konuşmasının ardından kürsüye gelen Başkan Yardımcısı Ferhat Deniz’in katılımcılara ve yardımseverlere teşekkürlerini sunmasının ardından program sona erdi.

20160408_200253

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?