Doğankent Demokrasi Mitinginde Özlenen Tablo      

Doğankent Demokrasi Mitinginde Özlenen Tablo      

Aralarında CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu’nun da Bulunduğu, Protokol, Siyasi Parti ve STK Temsilcileri Katılımcılarla Kolkola Yürüdüler.

15 Temmuz darbe girişimine karşı tepkiler meydanlarda sürüyor.

Doğankent Kaymakamı Uğur Köroğlu, Belediye Başkanı Haşim Birol Tekin tarafından organize edilen ve ilçedeki bütün siyasi parti ve demokratik kitle örgütlerinin desteği ile yapılan demokrasi yürüyüşü ve mitingi, yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Etkinlik ilçe merkezi girişinde Türk bayraklarıyla toplanan protokol üyeleri ve halkın Bulancak Belediyesi’nin Mehter Takımı eşliğinde merkezdeki platforma kadar yürümesiyle başladı.

Belediye Başkanı Tekin, yaptığı konuşmada, organizasyona katkıda bulunanlara ve ilçe halkına teşekkür etti.

BEKTAŞOĞLU: DARBECİLERİN YAPTIKLARI YANINA KAR KALMAYACAK

Yürüyüşe katılan CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, ise yaptığı konuşmada, 15 Temmuz gecesi TBMM’nin bombalanması sırasında yaşadıklarını anlattı.

Bektaşoğlu, şunları söyledi: “Bu vatan hainleri bu saldırıyı bir kişiye, bir kuruma değil, demokrasimize, cumhuriyetimize halkımıza, birlik ve beraberliğimize yaptılar. Yaptıkları yanına kar kalmayacak, cezalarını görecekler. Çok şükür bu badireyi atlattık. Şimdi her zamankinden daha çok birliğe ihtiyacımız var. Bunu başararak demokrasimizi güçlendireceğiz. Sınırlarımız kanla ve gözyaşıyla çizildi. Bizim başka vatanımız yok. Burada barış ve huzur içinde yaşamak istiyoruz”.

“DEVLETTE SADAKAT, EHLİYET VE LİYAKAT ESAS OLMALI”

Asker ve güvenlik güçlerini itibarsızlaştırma çabalarını eleştiren Bektaşoğlu, ”Başka milletlerden farklıyız, vatanımıza, dinimize, bayrağımıza bağlıyız. Dünyanın hiçbir yerinde çocuğunun eline kına yakıp davul zurnayla askere gönderen var mı?.Askerin, polisin içinde hainler çıkabilir. Ama bütününü suçlamak doğru değil. Temizlenecekler. Onlar bizim çocuklarımız. Onlar da o gece vatanı savundular. Darbeyi onlar sayesinde de önledik. Onlara dua etmeliyiz.

Çok sayıda gözaltı, soruşturma ve açığa alınmalar var. CHP olarak bir komisyon kurarak sürece katkıda bulunuyoruz. Bu süreci öfke, kin duygusuyla değil, hukuk düzeni içinde, suçluyla suçsuzu ayırarak, delillere dayalı soruşturmalarla geçireceğiz. Kimse haksız yere mağdur edilmemeli. Bundan sonra devlet çalışanlarında ehliyet, liyakat ve sadakat aramalı” diye konuştu.

Yapılan konuşmalardan sonra kaymakam ve ilçedeki parti ve STK temsilcileri sahnede el ele tutuşarak birliktelik mesajı verdiler. Etkinlikte sanatçı Mustafa Yıldızdoğan da sahne aldı.

Doğankent’teki demokrasi mitingine, Güce Kaymakamı Mustafa Köleoğlu, Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, AKP, CHP, MHP, BBP,SP yöneticileri de katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?