DOKAP HANGİ PROJELERE ODAKLANDI?

DOKAP HANGİ PROJELERE ODAKLANDI?

Vali Harun Sarıfakıoğulları, 12 Kasım Salı günü saat 10.30’da İl Genel Meclis Toplantısına katıldı.
Valilik Konferans Salonu’nda yapılan toplantıda, meclis üyelerine çalışmaları için teşekkür eden Vali Sarıfakıoğulları, “Bulunduğumuz yer tabanda demokrasinin tezahür ettiği nokta olup, Giresun nezdinde demokrasinin beşiği aslında burasıdır. Giresun’daki vatandaşlarımızı temsilen buradasınız. İl Genel Meclisi’nin seçilmiş üyeleri olarak ve ilimizin geleceğine dair bütün kararları da hep beraber alıyoruz ve almaya da devam edeceğiz.
Tabi bütçe bu noktada çalışmalarımız ve hedeflenen hizmetlerin yerine getirilmesi için önemli bir unsur. Rasyonel bir bütçe olmadan hareket etme kabiliyetimiz bulunmamaktadır. Meclis Başkanımız burada plan bütçe komisyonumuzun çalışmalarından bahsettiler. Bizde hem komisyonumuza hem de sizlere bu noktada başarılar diliyoruz. 2020 yılı bütçemiz taslak itibariyle 71 milyon 500 bin TL. Bu daha üst bir noktada realize oluyor.

Bu miktarı biraz aşıyoruz. Şunu ifade etmek isterim İl Özel İdaresi gelirlerini kullanırken maksimum düzeyde tasarruf etmeye dikkat ediyoruz. Bu noktada ekstra harcamalardan, zaruri harcamalar dışında kaçınmaya özellikle dikkat ediyoruz. Ek külfet getirecek harcama ve alımları yapmamaya özellikle imtina ediyoruz. Temel harcamalarda, temel alt yapı harcamalarında bütçemizin kullanılmasına olabildiğince hassasiyet gösteriyoruz. Bu ay yapacağımız toplantının ilimiz ve yararlanıcıları açısından tekrar hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
2019 yılı içerisinde devam eden projeler ve yatırımlar konusuna da değinen Vali Sarıfakıoğulları, “Devam eden işlerimizle ilgili olarak, şu an Köylere Hizmet Götürme Birlikleri nezdinde KÖYDES kapsamındaki işlerimizi tamamlamak üzereyiz. Yine İl Özel İdaresi olarak da Kümbet’te yaklaşık 7.2 km. lik bir yolun sıcak asfaltını tamamladık. Kalan yaklaşık 800 m’lik alanda HES inşaatı devam ettiğinden bunu da yıl içerisinde tamamlayacağız. Yine Bektaş yol yapım çalışmalarımız devam ediyor. Bektaş’ta 4 bin 150 m.’ deydik. Seri bir biçimde oradaki yolu da tamamlamayı hedefliyoruz. Yine İnişdibi’nde DOKAP kapsamında eksiklikleri tamamlayarak, nizami hale getirdik. Sisdağı ile ilgili çalışmalarımızda 900 m’deyiz, orada da 5 km. lik sıcak asfalt çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Güce de yine yaklaşık 1 km kadar sıcak asfalt işimiz var. DOKAP kapsamındaki taahhütlerimiz nezdinde oraya gireceğiz. Şebinkarahisar da toplam 7.1 Km. emisyonlu asfalt yaptık. Yine Yeşildere’de 8 Km. lik emisyonlu asfaltı tamamladık. Köylerimize sizin aracılığınızla, sizlerin vesilesiyle ulaşmaya çalışıyoruz. Alt yapı anlamında bu yıl hedeflerimize ulaşacağız. Ben tekrar hepinize emeklerinizden, katkılarınızdan ve desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
İl Genel Meclis Toplantısı gündem maddelerinin görüşülmesiyle devam etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?