DOLAR ARANIYOR

DOLAR ARANIYOR

Ülkesinin başında Dünya lideri bulunan Türkiye’nin,devlet bütçesinin yıllardır cari açık vermesi yüzünden, başı ekonomik sıkıntıya girmiş bulunuyor.Son yıllarda cari açık, yıllık bazda 30 milyar doları aşmış vaziyettedir.

Güneydeki terörist faaliyetlerin artarak devam etmesi.Suriye krizi.Irak’ta ŞİA,IŞİD,PKK,Barzani gibi unsurların kontrol edilememesi.Üstelik 900 km kara sınırımız olan Suriye’nin kuzeyinde PKK nın en tehlikeli kolu PYD nin bağımsız devlet kurmaya kalkması.Etrafımızda dost elini uzatacak bir komşumuzun olmaması,Dünyada hiç bir ülkenin bize dürüst davranmaması gibi olumsuz faktörler sebebi ile beş parasız,yani beş dolarsız kalmış bir ülke olmuşuz.

Cari açığa çare olan, yükünü azaltan ülke turizmi de bitmiş.

Çok lazım olan, her derde çare olan bu Dolar nereden temin edilecek.

Haca, Umreye, dış seyahatlere gitmek için hep Dolar lazım.Kimse Dolar isteğinden geri adım atmıyor.Dünya lideri bu alanda çok yalnız kaldı.

Son haftalarda gerek Reis, ve gerekse Başbakan ve bakanları “Dolarınızı ya bozdurun, veya altına yatırın” çağrıları yapıyor.Doların da bilakis “yastık altında olan” en kalitelilerini istiyor.

Evinde oturan 80 milyon vatandaşın “yastık altında” saklanmış Doları mı varmış ? Varsa bu Dolarlar sadece “yastık altı” n da mı saklanıyor.

Yapılan gözlemlerde evinde Dolar ve altın saklayan erkekler; bu değerli maddeleri ya “ayakkabı kutularında” veya şifreli kasalarda saklıyorlarmış.Kadınlar ise bulduklarında bu gibi ziynet ve paraları halıların altlarına,kirli çamaşır toplama kaplarının dibine,gar dolaplarının içine,kanepe ve koltuk altlarına sokuyorlarmış.Kesinlikle “yastık altına koyma huyları yokmuş.Zira yastık altına konmuş paraların eşi veya çocuklarının el koyma tehlikesi varmış.

Hem evlerde Dolar olduğuna dair bir araştırma mı var.Vatandaşın çoğu kredi ve taksitle yapmak zorunda kaldığı alış verişlerin taksitlerini ödeme baskısı altında zar zor geçiniyor.

Dolarlar İstanbul Sirkeci,Laleli,Osmanbey gibi semtlerinde ticaret yapan tüccarlarının çantaları ile kasalarını içlerinde depolanıyor.O tüccarları tamamı eskinin Selametçisi,Bu günün AKP’lisidir.Onlar üzerinde Atatürk’ün resmi bulunan, Laik Cumhuriyetin baskısı olan”TÜRK LİRASI”nı sevmezler.

Kısaca aradığınız Dolarlar, “yastık altında” değil, bilakis şu an iktidar olan AKP’lilerin çanta ve kasalarında istiflidir.

ABD yeni Başkanı TRUMP Başkanlık seçimlerini kazandığı gece yarısı Dolar bir anda 3.600 kadar çıkmıştı. Ertesi gün düşen Dolar; ne söylenirse söylensin sadece Türkiye’ye has aynı rakama doğru koşmaya devam ediyor. Pes vallahi… ABD seçimlerine bile burnumuzu sokmuşuz.

Dolara direnecek ülkenin ekonomisi iyi, cari açığı sıfır, iç huzuru zirvede olacak. Dilenme ile işler yürümez. Ülke ekonomisi daha da karmaşık duruma geçer.

Elinde üç beş kuruş Doları olan da bu parayı nerede bozduracak.Dolar 3.550 çıkmış.Giresun’da döviz bürolarının Dolar alışları 3.444 lira.Satışlar ise 3.590.Arada yaklaşık 150 lira fark var.Bu farklar resmen soygundur.İlgilenen var mı.

Yastık altlarında falan dişe dokunacak kadar Dolar yoktur.Kim yitirdi de vatandaş bulacak.AKP ve onun Hükumeti olarak aradığınız Dolarlar; sizin varlıklı ve zengin olan yandaşlarınız ile iş adamlarınızın ceplerindedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?