DÜNYA’YA BAKIŞ

DÜNYA’YA BAKIŞ

Dünyada, her türlü kargaşanın yaşandığı yerlere bir bakarsak; özellikle Ortadoğu’da, Afrika’da, Arap Ülkeleri’nde, Müslüman nüfusun yaşadığı coğrafyalarda vs. yerlerde savaş, baskı, zorbalık, sindirme ve geliştirmeme politikalarını görürüz.

Büyük güçler araya gelerek en az 100 yıl önceden veya biraz daha önceden kaleme aldıkları hain planlarını tüm Dünya ülkeleri üzerinde yavaş yavaş enjekte ederek, enjekte edecek zehir kalmayınca da direkt saldırılarla hayata geçirirken milyonlarca insanları ya öldürüyorlar, ya sakat bırakıyorlar ya da yerlerinden yurtlarından ederek vatansız bırakıyorlar.

Emperyalist Güçlerin birlikte hareket ettiği bu hain planların odak noktasında Müslümanlık dinine mensup bölge insanları var.

Geçmiş tarihimizde Türk ve Müslüman Ülkelere yaptıkları acımazsızca saldırılarının bugün sadece adı ve şekli değişmiş, düşmanlar yine aynı düşmanlar olmuşlardır.

Bölgesinde ve Dünyada en büyük gelişmeleri yaşatmaya doğru giden bir Devlet olan Türkiye, aslında en gözde avlarıydı onların ta en başından beri.

Fakat öyle hain planlar ve senaryolar yapıyorlardı ki, bu planlarını uygulamak için önce dost ve müttefiklik şeklinde yaklaşıp, sonra sürekli zehirleyen ve yok edebilmek için zararlı virüs ve mikroplarını konuşlandıran bir görünmez düşman oluyorlardı.

Yakın zamanda adına Arap Baharı dedikleri ve Müslüman ülkelerin birer domino taşları gibi yıkılışını düzenleyen hain planlarını uygulamak için 22 Müslüman ülke ve sonrasında da Türkiye’yi sıraya dizmişlerdi ve büyük bir başarıyla da bunu gerçekleştirmek üzerelerdi fakat son lokma olan Türkiye aslında İran’dan sonraya yazılmıştı.

Her ne Hikmet ise, arkasında Rusya ve Çin gibi ABD düşmanı olarak görülen ülkelerin varlığından mıdır nedir, Türkiye sanki öne alınmış gibi oldu. Ve bütün pislik düşüncelerini bu devlet üzerinde oynamaya başladılar.

Ancak, Allah .(c.c.) vermeye de unuttukları bir şey vardı. Bu millet esarete gelmeyen, tarihin hiçbir devrinde esaret altında yaşamamış, Müslüman bir Türk Devleti’dir. Beşikteki bebeğini bırakacak ve cepheye mermi, top vs. taşıyacak olan nice anneler var. Erzurumlu anneler geçenlerde operasyon yapan güvenlik güçlerimize açmalar, yiyecekler hazırlayıp gönderdiler. Biz tüm Müslüman Türk Milleti olarak,

YAPACAĞIMIZ TEK ŞEY VAR; MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ BOZACAK YA DA SARSACAK HER TÜRLÜ YAKLAŞIM VE KIŞKIRTMALARDAN UZAK DURMAK, MÜSLÜMAN TÜRK DEĞERLERİMİZİ YÜCELTMEK, ÖRF ANANE VE ADETLERİMİZE SAHİP ÇIKMAKTIR.

Büyük Lokma Yutulması Zor Olandır, Parçalanmak Yerine, Ufak Lokmalarla Ayrıştırılarak Yutulmayı Kolaylaştıracak Tüm Bölünmelerin Karşısında Dimdik Durarak, Bütünü Korumalıyız.

Elbetteki gerek iklim göçleri gerekse bu tür savaşların sonucu olarak Dev Göç Dalgalarıyla karşılaşacağız. Türkiye olarak Türk Birliklerine doğru yönelmeli, zayıf Müslümanlık bilinci taşıyan ülkelere karşı oldukça dikkatli olmalı ve ülke ekonomisinin gelişmesini sağlayabilecek olan her türlü yenilikçi milli projelere sahip çıkılmalı, dışlanmamalı hatta desteklenip derhal uygulamaya konmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?