EĞİTİM-BİR SEN’DEN CİNAYETE KINAMA

EĞİTİM-BİR SEN’DEN CİNAYETE KINAMA

Eğitim-Bir-sen ,öğretmenlere saldırıyı kınadı…Giresun’da yürüyüş yapan eğitimciler yasal reform istedi

Şube Başkanı Muhammet Sarı yetkilileri göreve çağırdı.Sarı”Çok kıymetli meslektaşlarım, Değerli hemşehrilerim, Kıymetli basın mensupları, Eğitim çalışanlarına yönelik şiddet gün geçtikçe daha vahim hale gelmeye başlamış, şiddetin son örneği tahammül sınırlarımızı aşmıştır.

Eğitim camiası olarak hazin bir cinayet ile karşı karşıyayız. Menfur bir saldırı sonucu vefat eden meslektaşımız İbrahim Oktugan’a Allah’tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve tüm eğitim camiasına başsağlığı diliyorum. Ömrünü eğitime adamış bir meslektaşımızı, bir öğretmeni çok acı bir olay sonucunda kaybettik.

Bu ve yıllardır süregelen olaylar sonucunda artık gerçekten sözün bittiği yerdeyiz. Sözlerin anlamını yitirdiği yerde, bizler Giresun eğitim camiası olarak  bu sessiz yürüyüşümüzü gerçekleştirdik. Değerli arkadaşlar, Bugün yaşadığınız acılar, dünün ihmal ve umursamazlığının sonucudur.

Yarın yaşanmasını istemediğimiz acılar da bugünün ilgisizliğinin sonucu olmamalıdır. Yapılması gereken caydırıcı yasal düzenlemelerden başlamak üzere, medeniyet değerlerimizi merkeze alan bir kültür seferberliğine ve eğitim programına geçmektir.

Bu sessiz yürüyüş sadece bir başlangıçtır. Haklı taleplerimizin karşılanması için mücadelemize genişleterek devam edeceğiz. Yarın 81 ilde iş bırakacak ve basın açıklamaları gerçekleştireceğiz. Ardından 10-17 Mayıs arası TBMM’yi göreve davet için tüm eğitim kurumlarında imza kampanyası gerçekleştireceğiz.

Bizler artık kınama mesajları değil, şiddeti önleme yasası bekliyoruz. Öğretmene Yönelen Şiddeti Kınıyor, Şiddete Karşı Kararlılığımızın İfadesi Olarak  İş Bırakıyoruz!”dedi.

Haber: Mustafa Cici

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?