EMİNE ACAR VE EKİBİ İZ BIRAKIYOR

EMİNE ACAR VE EKİBİ İZ BIRAKIYOR

EMİNE ACAR VE EKİBİ İZ BIRAKIYOR

 

DENİZ YILDIZI DERNEĞİ’NDEN, 85 YAŞINDAKİ TEYZEYE İYİLİK ELİ

Deniz Yıldızı Derneği Başkanı Acar ve ekibi,sessiz sedasız onlarca fakirin umudu olmayı sürdürüyor..Çoğu siyasetçi ve bürokrat gariban halkı yok sayarken,Acar’ın ,Hasan Turan gibi kurduğu  bir dernek ile insanlığa örnek hizmetler yapması atması taktir alıyor

 

 

Deniz Yıldızı Derneği, Giresun, il merkezi, ilçeleri ve köylerinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere gıda, giysi, nakit, eşya ve ev yapımı olarak ihtiyaçlarını karşılıyor..

Deniz Yıldızı Derneği, iyilik için yola çıktığı  günden beri yüz binlerce aileye, dul ve yetimlere  iyilik elini uzatmaya devam ediyor..

 

Yıllardır ilimizdeki yokluk ve yoksullukla mücadele eden ailelere Deniz Yıldızı Derneği, şimdi de yaşlı bir aileye yeni bir ev yaparak, yeni bir hayata kavuşmalarını sağladı.

Deniz Yıldızı Derneği, Piraziz ilçemizin bir köyünde yaşantısı hep zorluklarla geçen 85 yaşındaki teyze için yardımseverlerle birlikte yaklaşık sekiz ay gibi bir sürede yeni evini yaparak 14 Kasım 2015 Cumartesi günü teyzeyi ve eşini eski evinden alarak yeni evine taşıdılar. Derneğin yapmış olduğu bu çalışma da diğerleri gibi 85 yaşındaki teyze ve eşi için yeni bir hayatın başlangıcı oldu. Teyze için yapılan yeni evin rehberliğini Köy Muhtarı Hayrettin Toraman yaptı. Beşir Gürsoy başta olmak üzere yurt içi ve yurt dışından çok sayıda insanımızın katkısı oldu. Önce yeni evin inşaatı tamamlandı sonra evin içinin beyaz eşya, baza ve diğer ihtiyaçları karşılandı.

Deniz yıldızı Derneği Başkanı Emine Acar, yaklaşık otuz yıldır penceresinde camı olmayan, tavanı akan bir yerde yaşamaya çalışırken; aileye yeni evin inşaatından sonra içinin eşyalarını da tamamlayarak teyze ve eşine yeni evlerini teslim ettik. Oldukça zor şartlarda yaşarken 85 yaşındaki teyzeye yapılan yeni evin yapılmasında ve tesliminde başta köy muhtarımız ve Beşir Gürsoy olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Yardımsever insanlarımızın katkılarıyla birlikte yeni harika bir ev yapıldı. Yeni evlerinde güle güle otursunlar. Yoksul aileler derneğimize ya kendileri başvuruyor ya da komşuları tarafından bildiriliyor.

Derneğimiz bu aileleri yoksulluk tespiti için evlerinde ziyaret ediyor. Hazırladığımız sosyal inceleme raporlarına göre dernek yardım değerlendirme kurulumuz tarafından yardımın miktarı ve süresi belirleniyor. İhtiyaç sahibi aileler içerisinde yıllardır Deniz Yıldızı Derneği’nden düzenli olarak yardım alan yaşlı, dul, kimsesiz aileler bulunmakta. Yardım çalışmalarımıza destek veren tüm bağışçı ve gönüllülerimize yürekten teşekkür ediyoruz.”  dedi.

 

Giresun’a gelen yabancı ve sahipsiz, dar gelirli öğrencilerin de gidebileceği artık açık bir kapı var… Öğretim Görevlisi Demir ve ekibi,üniversitedeki bu boşluğu doldurmak için ciddi şekilde risk alarak önemli bir oluşumu hayata geçirdi

İYİ Kİ VARSIN ABDULLAH DEMİR …

Giresun’da eğitim gören misafir öğrencilere hizmet etmek için kısa adı GİRUDER olan Giresun Uluslararası Öğrenci Derneği kuruldu. Giresun Uluslararası Öğrenci Derneği yönetim kadrosu ve Giresun Üniversitesinde öğrenim gören misafir öğrencilerle tanışmak için Giresun BEM-BİRSEN il başkanlığının katkıları ile bir kahvaltı programı düzenlendi.

 

Kahvaltı programına Giresun BEM-BİRSEN il başkanı Coşkun MUSAOĞLU, Giresun Milli eğitim Müdürü Necati AKKURT, Giresun KYK il Müdürü  Fethi ELMAS, UDEF 7: Bölge temsilcisi Yüksek KELEŞ, kurulan derneğin yönetim kurulu üyeleri katıldı.

 

Kahvaltı programında bir konuşma yapan Giresun Uluslararası Öğrenci Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah DEMİR, yeni kurulan derneğin izleyeceği yol hakkında bilgilendirme yaptı. Kahvaltıya katılan öğrencilerin sorularını yanıtlayan DEMİR misafir öğrencilik konusunda öğrencilerden fikir aldı. Demir, kahvaltı programa katılanlara teşekkür etti.

 

Tanışmanın akabinde UDEF 7. Bölge Koordinatörü Yüksel KELEŞ bir selamlama konuşması yaparak, GİRUDER’in de bağlı olduğu UDEF ‘in Türkiye genelinde ne tür faaliyetler yaptığını açıkladı.

 

Giresun Uluslararası Öğrenci Derneğinin kurucu üyeleri:

 

Abdullah DEMİR Yönetim Kurulu başkanı

 

Davut AKGÜL    Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

 

Ali AYAR Yönetim Kurulu Üyesi

 

Ahmet Tevfik KORKMAZ Yönetim Kurulu Üyesi

 

Köksal KUBAT  Yönetim Kurulu Üyesi

 

Abdullah İLYAS  Yönetim Kurulu Üyesi

 

Fethi ELMAS Yönetim Kurulu Üyesi

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?