EN ETKİLİ YANDAŞ

EN ETKİLİ YANDAŞ

Bir kişiden yana olan, bir kişiyi destekleyenlere yandaş diyoruz.

14 yıldır iktidar olan AKP ve liderini bu süre zarfında kim desteklemiş, kim oy atmış, kim onun yanında yer almışsa; bunların tümü AKP ve liderinin yandaşları olmuştur.

AKP ve Sayın Erdoğan’ın meşhur olmuş yandaşları, en son seçimde AKP ye % 49.5 oy kullanmış seçmenler, köşelerinde yıl on iki ay AKP ve Sayın Erdoğan’ı desteklemiş köşe yazarları, gazeteler, televizyon kuruluşları, internet trolleri ile cemaat ve tarikatlardır.

2010- 2015 yılları arasında Doğuda çözüm isteyen Öcalan KCK, HDP, Kürt sivil toplum örgütleri ve adına “Akil Adamlar” denilen bir gurup enteller.

Dış ülkelerden iktidar olduğu 2002 yılından başlamak üzere, AB ülkeleri,ABD,Arap ülkeleri ve Afrika’da bir kaç ülkedir.Bu dev ve zengin ülkeler son üç yıl içinde yandaş ve destek olmaktan vazgeçerek; AKP ve onların seçtiği Sayın Erdoğan’ı yalnız bırakarak yandaşlıktan vazgeçtiler.

Ülkemizdeki Cemaatçilerin ikinci büyük gücü olan FETÖ’cüler 2002 yılında iktidar olan AKP yandaşı oldu.12 yıl bu misyonu devam ettirdi. En sonunda AKP Hükümetine ve Sayın Erdoğan’a ters düşerek darbe yapmaya kalktılar. Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığına talip olup top yekun ülkeyi yönetmeye kalkıştılar.Şu an yandaş değiller,aksine birbirlerine karşı düşman gibiler.

Cemaatcilerden “Sülaymancılar” Işıkçılar en etkili şekilde yandaşlık vazifelerine devam ediyorlar.

Dini guruplardan Nakşiler, Kadiriler, Ruhaniler, Halvetiler de hiç bir menfaat beklemeden yandaşlık vazifelerini yerine getiriyorlar.

Yandaşlar on dört yıldır geçmişte hiç bir parti ve lidere nasip olmayan bir sadakatle; AKP ve Sayın Erdoğan’ı destekliyorlar. Bu desteği İktidar ve Sayın Erdoğan’da biliyor. Kendine tapan bu guruplardan son seçimlerde Cumhurbaşkanı olmasına rağmen:”Bana 400 vekil verin,beni başkan yapın” diyerek biraz özveri ve fedakarlık istiyor.Ancak seçmen,medya,cemaat,tarikat ,dış güçlerin tüm yardımlarına rağmen;aradan 14 yıl geçmesine rağmen bu sayıya ve başkanlık meramına erişemiyor.

Ancak son 8 aydır MHP de gelişen bir takım hareketler bu dengeyi bozuyor. MHP’nin Lideri Sayın Bahçeli’de Sayın Erdoğan’ın lehine gelişmeler oluyor. Sayın Akşene’in MHP Genel Başkanlığına soyunması,Sayın Akşener’e kamuoyu yoklamalarında % 30’lara varan oyların çıkması, ibrenin yönünü Sayın Erdoğan’ın başkanlığına doğru kaydırıyor.

Parti Genel Başkanlığının sona ereceğini gören, koltuğun altından kayacağını hisseden Sayın Bahçeli;hesapta olmayan bir atakla AKP İktidarı ile Sayın Erdoğan’a gönüllü yandaş oluyor.Bu yandaşlığın gönüllü olmasının yanında çok da etkili oluyor.

14 yıldır her türlü çabaya rağmen bir türlü meclis gündemine gelmeyen:”Başkanlık sistemi” Sayın Bahçelinin teşviki sayesinde 15 gün içinde TBMM Genel Kurul Salonuna getiriliyor.

Anlaşılıyor ki en büyük yandaş ne seçmene medya, ne de cemaatler. En büyük ve en etkili yandaş Sayın Bahçeli oluyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?