ERENER’E YOĞUN İLGİ

ERENER’E YOĞUN İLGİ

AK Parti’de 14 Mayıs’ta yapılacak  28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için Giresun Ayvasıl Restoranda aday belirleme işleminin ilk ayağı olan teşkilat temayül yoklaması online şekilde  yapıldı.

Giresun il genelinde il yönetimi, kadın kolları il yönetimi, gençlik kolları yönetimi, merkez ilçe yönetim kurulları ve mahalle başkanları, merkez köyleri mahalle başkanları, ilçe yönetim kurulları, kadın kolları, gençlik kolları yönetimleri, belediye başkanları, meclis üyeleri ve il genel meclisi üyelerinin oy kullandığı temayül yoklaması seçimlerine katılımın oldukça yüksek olduğu görülürken Giresun’da 3 bayan 41 erkek milletvekili aday adayı için oylama yapıldı. Delegeler il genelinde aday görmek istedikleri 4 milletvekili aday adayına oy verdiler.

Görele Belediye Başkanı iken Milletvekili Aday Adayı olan Tolga Erener’in temayül yoklamasında açık ara önde olduğu,  oy kullanan delegelerin 4 kişilik listelerinde yer aldığı ifade edildi.

Temayüle katılan delegeler “Tolga Erener teşkilatlardan gelen bir kardeşimiz, 9 yıllık Belediye Başkanlığı döneminde belediyecilik hizmetlerinin yanında iş ve istihdam konularında da çeşitli projeleri hayata geçirerek insanlara faydalı olmaya çalıştı. Kadınlar ve gençlere yönelik her zaman pozitif ayrımcılık yaptı. Tolga Erener yaptığı çalışmalar ile Vekilliği hak ediyor” şeklinde konuştular.

Sandık sonrası yapılan anketlerde Tolga Erener’in açık ara önde olduğu, Ali Temür, Serdar Demirkan, Kenan Tatlı, Pınar Kahraman, Abdullah Önal isimlerinin öne çıktığı görüldü.

Cumhuriyet Parkı’ndaki Milletvekili aday listesinin belirlenmesi için alt komisyonların yapacağı değerlendirmelerin ardından nihai karar, AK Parti Genel Başkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığındaki üst komisyonca verilecek.

Üst komisyon 3 Nisan’da çalışmalarına başlayacak. Nihai milletvekili aday listeleri, 9 Nisan’a kadar Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) teslim edilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?