Erhan Temur’den Müjde Gibi Açıklama

Erhan Temur’den Müjde Gibi Açıklama

ORGİ’den Şebinkarahisar’a Uçak Projesi

Şebinkarahisarlı iş adamı, ORGİ Havaalanına gelen yolcuların iç kesimlerdeki ilçelerine ulaşmakta yaşadıkları en büyük sorunun ulaşım olduğunu söyleyerek, ulaşım sorununu kısa vadede çözecek önerisini ve projesini açıkladı.

ORGİ Havaalanını kullanmak sureti ile Kelkit vadisinde bulunan ilçelere giden yolcuların, ilçelerine ulaşmak için karşılaştıkları en büyük sorunun ulaşım olduğunu söyleyen İşadamı SKY Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Temur, kısa vadede bu sorunun çözülebileceğini, bu yolla onlarca ilçeye havaalanı yapılmış gibi hizmet edebilecek çözüm önerisini Şebingündem Haber Genel yayın Yönetmeni Hüseyin Şenel Odacı’ya açıkladı.

İç ve dış turizme büyük katkı sağlayacak, aynı zamanda memleketlerine rahat yolculuk yaparak ulaşmak isteyenlerin tercih edeceği bir projeyi sizlerle paylaşmak istiyorum diyen Şebinkarahisarlı işadamı Erhan Temur, projem “ORGİ’den Şebinkarahisar’a Uçak Projesidir” dedi.

Uçak projesini, ORGİ Havaalanı ile Kılıçkaya barajı Şebinkarahisar Ozanlı Köyü sahili arasına konacak 20 Kişilik Deniz uçak seferlerinin düzenlenmesi olarak açıklayan işadamı Erhan Temur, Kılıçkaya barajı Ozanlı Köyünün uçak inişlerine müsait  sahili var. Sadece uçak yanaşması için bir iskele yapılması gerekiyor. Tabi’ki birde deniz uçağına ihtiyaç var diyerek,   Bursa- İstanbul arasında yapılan deniz uçak seferlerinin buna en güzel örnek olduğunu söyledi.

ORGİ Havaalanından kalkarak Kılıçkaya barajında Şebinkarahisar Ozanlı Köyü sahiline inecek deniz uçağının turizme önemli katkı sağlayacağını da söyleyerek, “Giresun’un Alucra, Şebinkarahisar, Çamoluk, Ordu’nun Mesudiye, Sivas’ın Suşehri, Akıncılar, Gölova, Koyulhisar. Gümüşhane’nin Şiran, Kelkit ilçelerinin faydalanabileceği, önemli bir yolcu sirkülasyonu sağlayacağını,  yörede önemli ölçüde canlılık olabileceğini ifade eden Erhan Temur sözlerine devam etti. “Deniz uçağını sadece Uçakla gelen yolcular kullanacak diye düşünülmemeli. Bu, o yörede yaşayan insanların tercih edeceği bir ulaşım aracı olacaktır. ORGİ-Şebinkarahisar Deniz Uçağı seferleri ile Türkiye’nin ilk denize yapılan havaalanından, yine denizden havalanarak, 25 dakikada baraja inecek olan Deniz uçağı projesi neden olmasın. İşte ulaşıma kısa vadede çözüm arayan yetkililerimize proje” diyor.

İniş ve kalkışlarının ORGİ Havaalanı uçak seferlerine göre ayarlanabilecek 20 kişilik deniz uçakları projsinin gerçekleşmesi, bir anlamda ORGİ Havaalanının kelkit vadisinin merkezine taşınma projesi olacaktır diyen Erhan Temur, sözlerini şöyle tamamladı. “Bir düşünün, onlarca ilçenin ve Kelkit vadisinin ortasına adeta havaalanı kuracaksınız ve bu yolla 4 tane ilin 11 ilçesini bir anda ORGİ Havaalanı ile entegre etmiş olacaksınız. Bir nevi Köyünüze uçakla gideceksiniz. Bırakın havaalanını Giresun merkeze kısa sürede ulaşmak isteyenlerin bile tercih edeceği bir araç olacaktır. Kelkit vadisinde bulunan ilçelerin tam merkezine mini bir havaalanı yapılmış olacağından Biraz önce bahsettiğimiz ilçelerin taleplerini karşılamakta bile zorlanırsınız.” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?