‘EVDE KARDİYO ANTRENMAN YAPIYORUM’

‘EVDE KARDİYO ANTRENMAN YAPIYORUM’

SEDAT KARAKAYA
Coronavirüs salgını nedeniyle liglere verilen ara yeşil sahaları özleyen futbolcular için oldukça zor oldu.
Sportif yaşantısını evlerinde devam ettirmek zorunda kalan futbolcular net bir tarih verilemeyen futbol müsabakaları için adeta gün sayıyor. Mor-beyazlı Orduspor’un santraforu Yiğit Can Gedük, korona molasını nasıl değerlendirdiğini gazetemize anlattı.
SPORCU SPORDAN KALMAMALI
“Yeteri kadar olmasa da elimden geldiğince zamanımı değerlendirmeye çalışıyorum” diyen tecrübeli santrafor şunları kaydetti:
“ Zamanımı geçerli değerlendirdiğimi düşünüyorum. Evde kardiyo antrenmanlarıma devam ediyorum.Alışmışlığım vardı zaten, vazgeçemiyorum. Tabii ki top her zaman hayatımın bir parçası ancak yeşil sahalardan uzak olmak çok zor olduğu için ev yaşantısında yapabildiğimizi yapıyoruz. Bir profesyonel futbolcu (ki futbolu örnek verecek olursak) her zaman, her an zaten ilgili branşında ki spora fiziken hazır olmalı. Sporcu spordan uzak kalmamalı. Özellikle tekniğine güvenen arkadaşlar bu zamanda kardiyo çalışmalarına da ağırlık vermeli. Ben de arkadaşlarıma kardiyo çalışmalarına şiddetle ağırlık vermelerini tavsiye ediyorum” diye konuştu.
YİĞİTCAN GEDÜK BİR DE MESAJ VERDİ
Giresunlu olmasına rağmen Orduspor kadrosunda yer alan 20 yaşındaki genç futbolcu bir de mesaj verdi. Gedük takımın gidişatından memnun olduğunu 8 maçın kaldığını belirterek sözlerini şöyle noktaladı:
“Forma rekabet isteyen bir durum. Forma rekabetinden çok hoşlanıyorum. Çalışan, emek veren her zaman kazanmıştır.Kazanmaktan da başka çaresi yoktur. Evdeyiz, çok söze gerek yok. Sporla kalın, sporla yaşayın. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur”.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar