EYNESİL TİCARETİ FELÇ

EYNESİL TİCARETİ FELÇ

 

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu ve yönetim kurulu üyeleri,  23 Eylül 2016 tarihinde Eynesil ilçesinde gerçekleşen sel felaketinde mağdur olan üyeleri ziyaret ettiler.

Sel bölgesinde işletmelere yönelik yaptığı incelemelerde ekonomik zararın boyutunun işletmeleri zora sokacağına değinen Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu;”Bu tablo desteksiz atlatılabilecek, üyelerimizin sel felaketi öncesindeki sürece tek başlarına dönebilecekleri bir süreç değildir. Devletimizin mağduriyeti tespit edilen işletmelere faizsiz ve zamana yayılmış krediler ile desteklenmesi için bir dizi görüşmeler yapacağız,bu felakette en büyük sevincimiz Eynesil bölgesinde can kaybının olmamasıdır.”diye konuştu.

Çetinoğulları Orman Ürünleri Sanayi Ticaret Ltd. Şti. yetkilisi Hüseyin Çetin;  “Sel ticari tüm birikim ve tesisimizi yıktı geçti.Ağaç sanayi imalatı yapıyoruz,tüm hammaddemiz ile makine tesisimiz gitti.Zararımız çok büyük,devletimizin bize sahip çıkmasını,yardım etmesini bekliyoruz.”dedi.

Şahin Orman Ürünleri Sanayi Ticaret Ltd. Şti. yetkilisi Harun Çetin;”Makine parkımız selden etkilendi. Makinelerimizin birçoğu motor aksamlarında zarara uğradı. Şimdi bununla uğraşıyoruz. Zararımız var, devletimizin desteğini bekliyoruz.”

Güdükoğlu Su Ürünleri Cahit Güdük,  “Yeni başladığımız soğuk hava deposu projesi selden etkilendi. Mağdur olduk, zarar tespitimiz sürüyor.”

Osman Makuloğlu;  “Selden etkilendik, depomuzda ürünler selde kullanılamaz hale geldi,şuan depolarımızda temizlik çalışmalarımız sürüyor,zararımızın ölçüsünü tespit etmekle uğraşıyoruz.Bu konuda yetkililerden destek bekliyoruz.”

Salih Topal; “Ticari manada selden etkilenen firmalardanız, bu konuda bizleri yalnız bırakmayan devletimizden destek konusunda da yardım bekliyoruz.”dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?