Giresun Gündem
FARKINI GÖSTERMEYE BAŞLADI
Sosyal Medyada Paylaş
24 Kasım 2015
Okunma sayısı: 435

FARKINI GÖSTERMEYE BAŞLADI

ÖZTÜRK ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri ÖZTÜRK, TBMM’de yeminini yaptıktan sonra ilk ziyaretini mezun olduğu Aksu Mahallesi Abacıbükü İlk Okulununa yapmıştı. Öztürk, şimdi de 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle İlkokul, Orta Okul ve Lise yıllarında eğitim aldığı öğretmenlerine bir kahvaltı vererek öğretmenler gününü kutladı. Milletvekili Öztürk’ün kahvaltı davetine bazı öğretmenleri İstanbul, Balıkesir gibi şehir dışından katıldılar.

Giresun Öğretmenevinde yapılan programda bol bol sohbet edildi, duygulu anlar yaşandı. Geçmiş günlerin anılarını tazeleyen Öztürk ve öğretmenleri o günleri özlemle andıklarını dile getirdiler. Sabri Öztürk yaptığı konuşmada; ”ta çocukluğumuzdan gençliğimize kadar yıllarca bizleri eğiten yetiştiren öğretmenlerimize minnet ve şükran borçluyuz. Biz bugün milletvekili görevine geldiysek bu başarıda en önemli pay öğretmenlerimindir. Bizler “Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum” diyen Hz. Ali gibi öğretmenlerimizin bizlere katkısını asla unutmayacağız. Bir toplumun geleceği öğretmenlerimizin elindedir.  Biz öğretmenlerimize ne kadar değer verirsek, ne kadar sahip çıkarsak, geleceğimiz de o kadar aydınlık olur. Her zaman şehrimizin ve hemşehrilerimizin olduğu gibi öğretmenlerimizin ve eğitim camiasının da emrinde olacağız. Bu vesileyle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutluyorum.” dedi.

İlk kez bir milletvekili tarafından kahvaltıya davet edildiğini belirten öğretmenler, kendi yetiştirdikleri Sabri Öztürk’ün bir ilki başardığını ve kendisine yakışanı yaptığını söylediler. Öğrenciliğinde çalışkan, dürüst, kültür ve sanata düşkün, titiz bir öğrenci olan Sabri Öztürk’ün Giresun için bir şans olduğunu, milletvekili görevinde de çok başarılı olacağına inandıklarını söylediler.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2020 Giresun Gündem