FİKSTÜR DE GİRESUNSPOR’A SIRT ÇEVİRDİ

FİKSTÜR DE GİRESUNSPOR’A SIRT ÇEVİRDİ

Böyle bir kadronun bu hallere düşmesi olacak iş değil..
Yığınla sakat.. Hala ideal kadro ortada yok..
Amatör hocayı Giresunspor’un başına getirsen 90+2’de bu kadro gol yemez..
Kadroda 32 futboldu var.. Kupa maçı dahil 8 maçta 29 futbolcu forma giydi..
Zannedersin Giresunspor defileye çıkıyor, her podyumda farklı mankenler..
Diyadin hoca güvendiği 4-5 futbolcu dışında diğer futbolcular gitti-geldi..
Adanaspor maçında ikinci yarı oyuna aldığı Kocaelispor maçı kahramanı İdazza ile takımın santrforu Abi kulübede..
Madem ilk onbirde güvenmedin, 2. yarı bari oyuna sokup, taraftarı ifrit etme..
İlk onbirde İdazz ve Abi ile sahaya çıksa, Ç. Rizepor’un FB’ye yaptığı gibi, Adanaspor’u ilk yarı yerinden ırganamaz edecek.. Ama hoca hala ilk onbirde yerlerde sürünen Keleş ile 2. Yarıya da ağır çekim Reis ile başlıyor..
Karşı takım gelecekte olacakları anlamış, hocasını değiştirmiş.. Taze kan ile Giresun’da.. Yaptığı transferler ortada.. Değeri Giresun’dan da fazla. 6 Hafta istediği puanları da alamamış.. Morali ve öz güveni yüksek.. Belli ki puan kaybına artık tahammülü yok.. Diplerde olduğuna bakma.. Çantada keklik değil..
Senin Kocaelispor karşısındaki durumun belli.. 120 dakika mücadele etmişsin.. Zar-zor tur atlamışsın..
Perşembenin gelişi, Çarşamba’dan belli.. Maçı ciddiye alacaksın.. Ne kadar barutun varsa savuracaksın.. Rakibini analiz edeceksin.. Diyadin ne yazık ki ciddi şekilde analiz etmediği rakibine, ideal kadrosuyla sahaya çıkmayınca, 90+2’de boyun eğiyor..
Nedense Diyadin Hoca, başkan BOZBAĞ’ı fena etkiledi..
Diyadin hoca; sezona girmeden her defasında; “Kadro eksik”, “Tam olarak hazır değiliz”, “Tek eksik transfer”, Zamana ihtiyaç var!” vs. sızlandı durdu..
Sezon başı üst üste galibiyetler gelince; “Taşlar yerine otursun!”, Bizde sorun yok”, “Yarım kalan hesabımı tamamlayacağım”, “Bunlar sadece fragman.”, “Gerçek Giresunspor’u milli maç dolayısıyla verilen aradan sonra görün!” vs. diyordu..
Ne istediyse yönetim aldı.. Her mevkiiye alternatif futbolcular kazandırıldı.. Sezon başı kampta olanlar bir varlık gösteremeyince yine sezon başı başka takımlara gönderildi.. Giresunspor transferin son gününe kadar futbolcu aldı.. Yerlisi yabancısı yeni 22 futbolcu transfer edildi.. Diyadin’in “kalsın” dediği Aykut, Çağlar, Hüsamettin, Kaleci Anıl, Volkan okumak ile yeniden sözleşme yapıldı.. Altyapı ile takıma 30 futbolcu kazandırıldı. Yenilenen bir takım oluşturuldu.. KASA boşaltıldı..
Diyadin ile geçen sezon da aynısı yapıldı.. Takıma toplam 25 yeni futbolcu kazandırıldı.. Hatta sezon başı alınanlardan Ocak ayında gönderilenler oldu.
Sezon başı taraftar ve camiada beklentiler yine hayali hüsran.. Belli ki yerel basında yazılanları Diyadin hoca hiç okumamış.. Erken uçuşa geçince devamı gelecek sanmış. O hala ideal kadroyu oluşturmaya baksın, başladı erken düşmeye.. Geçen sezonda aynısı yaşandı..34 Hafta ideal kadroyu oluşturamadı..
Her yenilgiye bir kılıf bulmak, hocalarda adet olmuş.. Bu kılıfın kimseye faydası yok.. Umudu tükenen taraftar ve kaybeden hep Giresunspor..
Diyadin hoca ruhsuz, kimliksiz, kafası futbol ve Giresunspor dışında olan futbolcuları bir kenara ayıramadı. Bu futbolculara neden sabredildi?..
Sonuç; Giresunspor’a kazandırdığı futbolcular eline bavulu verip, Giresunspor’dan, Giresun’dan ayrılmasına sebep oldu..
Şimdi daha mı iyi oldu?!..Takımına hakim olamayıp, 6-7 maç sonra çalıştırdığı takımdan kendisi ayrılmak zorunda kalan hoca, futbolcularına söz geçiremeyen, hakim olamayan hocadır.. Kendi ayağına kurşun sıkan hocadır.. Kedini bacağını zamanında ayıramayan hocadır..
BU TAKIM KÜME DÜŞMEZ DİYENLER
“Giresunspor küme düşmez!” diyenler, her geçen gün azalıyor..
Giresunspor’un puanı 12.. Aradaki makas 7. haftada iyice açıldı.. Üst sıralardan kopmamak için üsteki takımların mağlup olması yada her maç berabere kalması lazım.. Sizlerin de galip gelmesi lazım.. Şu anda böyle bir görünümden Giresunspor uzak..
Fisktür de Çotanaklara sırt çevirdi.. Önündeki 4 haftanın 3’ü deplasman hem de gurubun en dişli takımlarıyla.. Boluspor, İstanbulspor ile üst üste iki deplasman maçından sonra Balıkesirspor Giresun’a geliyor.. Tekrar Ankara yolculuğunda rakip nağmalup Gençlerbirliği..
Ankara dönüşü Giresun’da Karabük maçı var.. Karabük’te Giresunspor’a ters bir takım..O zamana kadar Giresunspor’a kafa tutar duruma gelir… Karabükspor; içerde ve dışarda zaten Giresunspor’un başbelası.. 2005-2006 sezonundan bu yana Giresunspor’a 10 maçta verdiği puan sadece beş… Karabükspor 7 Kez galip gelmiş.. 2 Kez de berabere kalmış.. Giresun’un Karabük’e karşı sadece tek galibiyeti var..
Giresunspor’un camiasının mutlu etmesi dileğiyle…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?