Fiyat / Performans Matkap Ürün Önerileri

Fiyat / Performans Matkap Ürün Önerileri

Matkap, delme işlemlerinde kullanılmak üzere tasarlanmış olan bir el aletidir. Delme işlemlerinin dışında da delik olan alanın genişletilmesi gibi işlere de yaramaktadır. Matkapların birçok çeşidi olmakla birlikte kullanım alanlarında da değişiklikler söz konusu olabiliyor. Malzemenin türüne göre kullanış amaçlarında farklılık olduğu için kendi aralarında çeşitlere ayrılıyorlar. Matkap çeşitleri darbeli matkap ve darbesiz matkap olarak ikiye ayrılmaktadır. Aralarında model olarak da değişimler söz konusudur. Bunlar ise elektrikli matkap, akülü matkap ve şarjlı matkap olarak kullanılanlardır. Geniş güç aralıklarına göre birçok işlevsel özelliğe sahiptirler.

Akülü Matkap; kullanımları oldukça rahat olan matkap çeşitlerinden biridir. Kablosuz oldukları için işlem sırasında daha rahat hareket etmeyi sağlamaktadır. Şarjlı matkaplar olarak da adlandırılabilen ürünlerden biridir. Akü enerjisi ile çalışan bu ürünler, 10.8 ve 36 volt güç arasında üretilmektedirler.

Akülü matkaplara örnek olarak;

Max-Extra MX1215 12V 1.5Ah Li Ion Akülü Matkap; 10 mm otomatik mandren, çift akü, çift vites, Li-on akü tipi, 0-750 arası yüksek hız gibi teknik özellikleri bulunur. Kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmiş olup, dayanıklı yapıya sahiptir. Uzun ömürlü kullanım imkanı sunar. Şarj doluluk göstergesi, elektronik hız göstergesi ve led aydınlatması bulunmaktadır. Değişken hız ayarlarına ve çift yöne dönebilme özellikleri vardır. Akülü matkap tutuş özelliği olarak iyi tasarlanmıştır. Tasarımı sayesinde rahat ve kolay kullanılır.

Elektrikli Darbeli Matkap; genel olarak değişen matkap ucu darbe etkisini veren el aletleridir. Darbeli matkaplar daha çok sert yüzeyler üzerinde çalışmaya yaramaktadır. Duvar, tuğla, beton, fayans gibi sert ve güç isteyen yüzeylerde kullanılmaktadır. Kırıcı delici gibi bir etkiye sahip olmayıp, sadece delme işlemlerinde kullanılan bir el aleti türüdür. Darbe özellikleri kapatılarak da kullanımları sağlanabilen fonksiyonları bulunmaktadır.

Darbeli matkaplara örnek olarak;

Max-Extra MX0525 13mm Darbeli Matkap; 650 watt motor gücü, 0-3000 d/dk, 13mm plastik mandrenli özelliklerine sahiptir. Fonksiyonları açısından kaliteli bir üründür. Tutma şekli ile de kolay kullanım sağlamaktadır. Sağlam yapısı ile de uzun ömürlü kullanım imkanı sunmaktadır.

Elektrikli Darbesiz Matkap; darbe gerektirmeyen alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmış olan bir matkap türüdür. Daha çok delme ve vidalama işlemlerinde kullanılmaktadır. Duvar delme gibi işlemleri yapmamaktadır. Darbeli matkaplar ile aralarında bulunan fark ise motorlarına göre tork güçlerinin ve devir sayılarının yüksek olması şeklindedir. Kalın ahşap yüzeylerde delik açma işlemleri rahatlıkla yapabilir. Kullanım alanlarına göre fonksiyonlarında oluşan değişikliklerden dolayı darbeli matkaplara nazaran darbesiz matkaplardan daha hafiftirler.

Darbesiz matkaplara örnek olarak;

Makita 6408 Darbesiz Matkap; çift yalıtımlı, değişken hız özelliği, sağ ve sol devir ayarlı, anahtarsız (otomatik) mandrenli gibi teknik özellikleri bulunmaktadır. Sadece ahşap ve metallerde delik açmak için kullanılmakta olan bir üründür. Delik açma işlemi olmadan vidalama yapmaya uygun değildir. Kaliteli ürün yapısı ile performansı yüksek olan bir el aletidir.

Tüm matkap çeşitlerini ElektroMarketim üzerinden inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?