GİRESUN BELEDİYESİ SIFIR ATIK HAREKETİNİ ÖNEMSİYOR

GİRESUN BELEDİYESİ SIFIR ATIK HAREKETİNİ ÖNEMSİYOR

Giresun Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından atık yönetimi konusunda farkındalığı artırmak ve toplumu bilgilendirme amaçlı etkinlikler düzenlendi.

Bu yıl dünya genelinde ilk kez kutlanmaya başlanan ‘30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü’ kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerde, öğrencilere sıfır atık bilincinin ilkokuldan itibaren kazanılması için sıfır atık uygulamaları hakkında sözlü ve görsel bilgilendirme eğitimi verilerek sıfır atık eğitim seti hediye edildi.

Program çerçevesinde müdürlük personelleri tarafından; sıfır atık farkındalığını artması için şehrin muhtelif yerlerinde, konutlarda ve sitelerde ambalaj atığı toplama kutusu, atık pil kutusu, atık yağı varili, atık giysi toplama kumbarası gibi toplama ekipmanların belirlenen noktalara bırakılması ile vatandaşlar, yöneticiler, muhtarlar ve bina görevlilerinin sıfır atık hareketine katılması yönünde bilgilendirmede bulunuldu.

Giresun Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü Yetkilileri tarafından yapılan açıklamada: “Ülkemizde 2017 yılında Çevre Şehircilik ve İlkim Değişikliği Bakanlığı tarafından başlatılan sıfır atık hareketi kapsamında belediyemiz bünyesinde birçok çalışma yürütüldü. Özellikle de öğrencilerimize yönelik olarak sıfır atık eğitimleri düzenledik. Gelecek nesillere çevre bilincinin aşılanmasını önemsiyor ve bu hedef doğrultusunda eğitimlerimize devam ediyoruz. Kamu kurum ve kuruluşları, iş yerleri, konutlar ve sitelerde sıfır atık hareketine katılımının sağlanması için saha çalışmalarına devam etmekteyiz. Giresun Belediyesi olarak ‘Sıfır Atık’ hareketini önemsiyor ‘30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü’ kutluyoruz.” denildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?