GİRESUN CHP ÖRGÜTÜ VE KONGRE DELEGELERİNE ÇAĞRI

GİRESUN CHP ÖRGÜTÜ VE KONGRE DELEGELERİNE ÇAĞRI

 

Ülkemizin CHP’ye, CHP iktidarına ihtiyacı vardır!

30 Aralık 2017 tarihinde CHP Giresun İl Kongresi yapılacak. Ülkemizde cumhuriyet değerlerinin, laikliğin, hukuk devletinin,  Çağdaş eğitimin, çoğulcu parlamenter sistemin, demokrasinin, ekonominin, özetle TÜRKİYE CUMHURİYETİ’ nin tüm kazanımlarının, AKP iktidarı tarafından tek tek yok edildiği bir süreçte kongremizin toplanacak olması oldukça önemlidir.

Bu kongre sonucu oluşturulacak il yönetimi,  ülkemiz için yaşamsal önemde olacak 2019 seçimlerinde sorumluluk alacaktır. Yaşamsal önemde diyorum; çünkü 2019 seçimlerinde elde edilecek başarı ülkemize nefes aldıracaktır. Aksi halde ATATÜRK Türkiye’si otoriter tek adam yönetimine dönüştürülecektir.

Yani ya demokrasi kazanacaktır. Ya da otokrasi…

Kongremize giderken bu bilinç içinde hareket etmek zorundayız. Küçük hesaplardan kaçınmalıyız.  Çoğulcu demokrasiyi ve ilkelerini öncelikle kendi içimizde yaşama geçirmeliyiz.

Katılımcı, parti içi demokrasiyi öne çıkaran, birikimli, liyakatli, çalışkan ve tüm örgütü kucaklayan nitelikli bir kadroyu yönetime getirmek, bu zor süreçte oldukça önemlidir.

CHP Giresun il delegeleri, 2019 sürecinde siyaset sahasına en iyi milli takımı (yönetimi) çıkarmak için dikkatli, sorumluluk sahibi ve titiz olmak zorundadır.

Delegelerimiz; hiç kimsenin etkisi altında kalmadan, partimizi, ülkemizin içine sürüklendiği durumu ve önümüzdeki zor süreci düşünerek özgür iradeleri ile karar vermelidir.

Bu nedenle en güçlü örgütü kurabilmek, tüm örgütü kucaklayabilmek için, çoğulculuğun ve katılımcılığın gereği olarak kongremizde, blok liste uygulaması yerine, kendisini yetkin gören her üyemizin aday olabileceği çarşaf liste ile seçime gidilmelidir. Delegelerimiz, kongrede ‘çarşaf liste’ uygulaması için mutlaka özgür iradelerini ortaya koymalıdır. Dar kadrocu anlayışlardan bir an önce kurtulmalıyız. Tüm örgütü kucaklayacak bir kadroyu yönetime getirmek, siz saygın delegelerimizin elindedir. Bu bilinçle ve partimizin çıkarlarını düşünerek hareket etmelisiniz.

Demokrasiyi ve ilkelerini önce kendi içimizde uygulamalıyız.

Güçlü bir il örgütü ile 2019 seçimlerinde; yerelde ve genelde iktidar olmak için yola çıkmalıyız.

Güçlü örgüt güçlü parti; güçlü parti ise iktidar demektir.

Bunu başarmak en temel görevimizdir. ATATÜRK Cumhuriyeti adına hepimizin sorumluluğudur…

Saygı ve sevgilerimle

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?