“GİRESUN EKONOMİSİ İÇİN İSTİŞAREDE BULUNDUK”

“GİRESUN EKONOMİSİ İÇİN İSTİŞAREDE BULUNDUK”

ASKON Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Giresun İl Başkanı Yener Türk, FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar ile Giresun Ziraat Odası Başkanı ve FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Üyesi Nurittin Karan’ı ziyaret ederek istişarelerde bulundu.
​Ziyaret sonrası temasları ile ilgili açıklamada bulunan Başkan Türk, Türkiye’nin en büyük tarım satış kooperatifi, dünyanın ise en büyük fındık üretici birliği olan FİSKOBİRLİK ‘in ülkemiz için çok önemli bir kuruluş olduğu kadar, ilimiz ve bölgemiz için de bir o kadar önemli olduğunu belirtti. Türk, ”Değerli başkanlarımızla yaptığımız görüş alışverişinde ASKON Gire-sun İl Başkanlığı olarak ilimiz eko-nomisi için ivme taşı konumunda gördüğümüz FİSKOBİRLİK ile sıkı bir işbirliği kurarak, birliğimizin hak ettiği değer ve seviyeye ulaşması noktasında en büyük desteği vermeye hazır olduğumuzu ifade ettik” dedi.
Türk, ayrıca Lütfi Bayraktar’a ve Nurittin Karan’a ASKON’ un Giresun Şubesi’ nin yapılanma süreci ve yaptıkları çalışmalar ile ilgili bilgi vererek, güçlü bir yönetim oluşturmak için her meslek grubundan iş insanları ile temas halinde olduklarını söyledi.
​Başkan Bayraktar da, ASKON’ un Giresun’ a şube kurmasından ve gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ” Birliğimize siyaseten az bir destek verilse ilk aşamada en az 1000 kişilik artı istihdam sağlayabiliriz. ASKON ‘un da bu doğrultuda birliğimize hissedilir bir katkısı olacağına inanıyoruz. Giresun ekonomisi için önemli çalışmalara imza atacağına emin olduğumuz ASKON’ a başarılar diliyoruz” diye konuştu.Bayraktar, birlik olarak piyasanın biraz üzerinde peşin olarak fındık alımına devam ettiklerini de hatırlattı.
ASKON Anadolu Aslanları İşadamları Derneği İl Başkanı Yener Türk de, FİSKOBİRLİK’ in Giresun için böylesine önemli bir istihdam sağlamasının ilimizin işsizlik sorunun çözümlenmesi noktasında ciddi bir katkı sağlayacağını belirterek, ”Av. Aytekin Şenlikoğlu’ nun Giresun Belediye Başkanı seçilmesi Giresun’un geleceği ve gelişimi açısından ne kadar önem arz ediyorsa, FİSKOBİRLİK’in de biran önce arzu edilen seviyeye getirilmesi de bir o kadar önem arzediyor.” vurgusu yaptı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar