Giresun Federasyonu Başkanı Mehmet Kuğu

Giresun Federasyonu Başkanı Mehmet Kuğu

Çalışmalarını 13 başlık altında özetleyen Kuğu, İstanbul ‘da, yapmayı düşündükleri Giresun Parkı, Giresun Ormanı, Giresun Evleri gibi sadece Giresun Kültürü’nü yansıtan çalışmaların yanı sıra, Eğitim alanında da 122 ihtiyaç sahibi öğrenciye burs verdiklerini, ayrıca Kültür evi kurmayı düşündüklerini, diğer sivil toplum Kuruluşları ile beraber çalışmayı arzuladıklarını, birlik ve beraberliğin çok önemli olduğunu vurguladı.

Ayrıca Gençlik Kolları yapılanması ile de güçlü genç beyinleri kendileriyle buluşturan Federasyon, aktif çalışmalarının olumlu sonuçlarının yakın zamanda meyvelerini vereceğini bildirdi.

Basın adına kendilerine sorular soruldu ve cevaplar alındı.

Yakın zamanda göreve gelen Mehmet Kuğu Başkan’a ve tüm ekibine işlerinde başarılar diliyorum.

KAR FESTİVALİ NASILDI?

BAŞKAN’A VE ORGANİZASYONA TAM NOT

Kulakkaya’dan Gelen Sese Kulak Verelim

2. düzenlenen Kulakkaya Kar Festivali dün 28 Şubat’ta yapıldı. Halkın yoğun katılımında, müzikler eşliğinde, bedava yemeklerle karınlar doydu.

Gerçek bir kayak merkezi düzeyinde kar yoğunluğuna sahip olan Kulakkaya bakir, tertemiz, bozulmamış bir cazibe merkezi idi.

Siyasi katılımcıların olmayışı dikkati çeken bir nokta idi.

Giresun Valisi Sn. Hasan Karahan ve Vali Yrd. Recep Uzal ile kurum müdürleri protokol oluşturdu.

Görele Bld Bşk Tolga Erener de yine oradaydı. Muhtarların ağırlıklı olduğu festivalde Vali Hasan Karahan yemek dağıtmasının ardından, Aksu muhtarı Adem Önal’da yemek dağıtımında bulundu.

Mehteran eşliğinde, kemençe eşliğinde görsel eğlence sağlanırken diğer tarafta da Off- Road yarışları yapıldı.

Güneşli başlayan festival yerini şişe bıraktı ve tam bir yayla havasına büründü.

Genç yaşlı herkesin kar üzerinde kaymaya çalışması da bir başka güzellikti.

Bol bol resim karelerinin alındığı festivale yaklaşık 5 bin kişi katıldı.

Bu organizasyonu büyük bir başarı ile yürüten Yavuzkemal Belediye Bşk Abdullah Önal ve ekibini de tebrik ediyor, emeği geçen katkıda bulunan Giresun Valiliği Kültür Müdürü, ilçe belediye si ve kaymakamı ve de Sivil Toplum Kuruluşları temsilcilerine teşekkür ediyorum.

Kültür Bakanlığı’nın gözünü çevirdiği tüm Karadeniz İlleri içindeki Giresun’un ayağına gelmiş olan bu teşvikleri kaçırmadan, doğayı bozmadan ahşap yapılanmaya yönelerek milyonlarca turiste kapılarını açma zamanı gelmiştir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?