Giresun Kahraman Mehmetçiklerimize Destek İçin Yürüdü  

Giresun Kahraman Mehmetçiklerimize Destek İçin Yürüdü  

 ”Eminiz ki, Milletimizin sevgisi ile üzerimizde yeni bir güneş doğacaktır”.

Giresun’da STK’Lar tarafından organize edilen,

 ‘’Tüm Anadolu Ayaktayız, Emperyalizme Karşı Savaştayiz Temalı Zeytin Dalı Harekâtına destek yürüyüşüne,

          KURTULUŞ SAVAŞINDA DESTANLAR YAZAN  42. VE. 47. GÖNÜLLÜ ALAYLARIN

                                 TORUNLARI SINIR ÖTESİ İÇİN YÜRÜDÜLER.!

                             ‘’Tek ses, tek yürek ve tek vücut’’ olup;

                 Zeytin Dalı Hareketi ile sınır ötesinde destanlar yazan

                        Kahraman Mehmetçiklerimize destek vermek,

                        Şehitlerimizi Rahmetle ve Minnetle anma,

  Teröristleri ve işbirlikçilerini telin etmek amacıyla Yapılan yürüyüş programına katıldık. .

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’na destek amacıyla yürüyüş düzenlendi.

Cumartesi günü Çotanak İlk Öğretim Okulu önünden başlayan yürüyüş sırasında binlerce kişi “Şehitler ölmez vatan bölünmez” şeklinde sloganlar atarken, zaman zamanda tekbir getirdi. Yürüyüş için dev Türk Bayrağı açılırken, binlerce kişi ellerinde Türk Bayrakları ile

“Kurtuluş Savaşında Destanlar Yazan 42. ve 47. Gönüllü Alayın Torunları Sınır Ötesi İçin Yürüyor” adı altında kentteki sivil toplum örgütleri öncülüğündeki yürüyüş

Yeniyol mevkiinde ellerinde Türk bayrakları ile toplanan ve ‘Afrin bitecek sıra Menbiç’e gelecek’, ‘Tüm Anadolu ayaktayız, emperyalizme karşı savaştayız’ pankartları taşıyan ile bir çok STK ve vatandaşın katılımıyla Gazi Caddesi üzerinden mehter marşı eşliğinde Atatürk Meydanı’na yürüdü.

STK temsilcileri, bazı daire müdürleri ve vatandaşların katıldığı yürüyüş,

İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan mehtar takımının gösterileri ve Günün önem ve anlamını içeren konuşmalarla ,Biz böyle bir neslin torunlarıyız ve bu neslin torunları bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin daha yukarılara taşınması, dünya devletleri arasında daha üst sıralarda yerini alması ,Türkiye Cumhuriyeti’nin evlatları her şeyin en güzeline, her şeyin en iyisine layıktir.

Zeytin Dalı harekatının ortaya çıkardığı gerçek şu ki, 15 Temmuz gibi büyük bir tahribat yaşayan ordumuzun kısa sürede kendisini toparlayıp, en ince detaylarına kadar planlayarak, sıfır hata ile böylesi bir operasyon yapabilmesi ancak ve ancak temelleri sağlam atılmış,  kurumsallaşmış bir ordu ile mümkün olabilirdi.

İstiklal Marşı’nda milli şairimizin söylediği gibi ‘Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda, şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda’.

Zeytin dalı operasyonu ile de bir kez daha dosta ve düşmana göstermiştir. Sınırlarımızın güneyinde bir terör devleti kurulmasına asla ve asla müsaade edemezdik. Etmedik, etmeyeceğiz.

“Bir taraftan PKK, DAEŞ, PYD, YPG, FETÖ; öte taraftan küresel piyonların iş başında olduğunu biliyoruz. Kadim coğrafyamızda oynanan oyunların farkındayız. Kurulan tuzaklar er ya da geç, tuzak kuranların başına yıkılacaktır.

Mehmetçiğimizin duacısı, Zeytin Dalı Harekâtının tam destekçisiyiz.Mübarek kanlarıyla bayrağımızın hürriyetini, milletimizin istiklalini muhafaza eden, Doğu ve Güneydoğu’da, Fırat Kalkanı’nda, Afrin’de, cennet vatanımızın her karış toprağında, teröristlere karşı mücadele ederek, şehit olan tüm güvenlik güçlerimize, Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.”

“Hep bir ağızdan Mazlum coğrafyanın gözyaşlarını dindirmek için buradayız.” Sloganları eşliğinde, yapılan açıklamaların ardından Afrin’de şehit olan askerler için yoklama yapıldı, mehter takımı gösteri sundu.Yapılan konuşmaların sonunda,Bayrak töreni ve İl müftümüzün yapmış olduğu dualar Binlerce Giresun’lunun ”AMİN ,AMİN” Edaları, sesleri göklerden,Afrin’e Mehmetçiğimize kadar olaşmıştır.

Gönlümüz, dualarımız kahraman ordumuzla.

Allah yar ve yardımcınız olsun..

“Dağlara çıktığım zaman dopdolu olurum. Enginlere indiğim zaman boşalırım”

Abdurrahman Karakoç.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?