“Giresun tarihine geçtiler”

“Giresun tarihine geçtiler”

Milli Savunma Eski Bakanı, AK Parti İstanbul Milletvekili Hemşehrimiz Nurettin Canikli, Giresunspor’un Türkiye’nin en değerli kulüplerinden bir tanesi konumuna geldiğini belirterek bunda emeği geçenlere teşekkür etti.
Canikli, “Mustafa Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Giresunspor bizim için Giresun için son derece önemli. Ve bugün geldiği nokta itibariyle son derece kurumsallaşmış ve bu çok önemlidir ki iyi yönetilen, Türkiye’nin en değerli kulüplerinden bir tanesi konumuna gelmiştir. Yani birçok büyük takımın yanında Giresunspor’un ne kadar değeri olur diye bir soru akla gelebilir, Giresunspor’u değerli kılan şey yönetimin kalitesidir. Son altı yedi yıldan bu yana Giresunspor ideal bir şekilde yönetiliyor. Değerli çünkü borcu olmayan nadir kulüplerinden bir tanesiyiz. Çok şükür Giresunspor olarak hiç borcumuz yok. Bu yeterli zaten. Özellikle Süper Ligde çok ciddi kulüplerimizin borç batağında olduğunu dikkate alırsanız borçsuz olmak ve bu şekilde yönetilmenin ne kadar büyük bir değer olduğu Giresunspor için bir kez daha ön plana çıkıyor.
Giresunspor böyle bir takım ve bu noktaya kadar geldi. Tabi Mustafa Başkanımızın şahsına ve yönetim kurulunda yer alan tüm arkadaşlara ben bir kez daha teşekkür ediyorum. Yani kolay değil. Yine diğer kulüplerin içerisinde bulunduğu yönetim sıkıntılarını ve ona bağlı olarak ortaya çıkan mali ve öteki diğer problemler göz önüne alındığında Giresunspor’un bu şekilde yönetilmiş olmasının gerçekten çok önemli ve zor olduğunu kabul etmemiz gerekiyor. Mustafa Bozbağ ve yönetim kurulunda yer alan arkadaşlarımız bunu başardılar. Ve hiçbir zaman unutulmayacaklar. Artık Giresunspor tarihine bunlar kaydedildi ve her zaman hatırlanacak. Güzel şeyler çünkü bunlar” dedi.
Çotanakların teknik alt yapısı ve teknik kapasitesi de her sezon Süper Lige çıkmayı hedefleyecek kadar da üst seviyede olduğunu kaydeden Canikli, “Bunları acil belirtmemiz gerekiyor. İşte son üç yıldan bu yana biliyorsunuz direkten dönüyoruz. Bazen direğin uzağından bazen sağındansolundan dönüyoruz ama sonuçta dönüyoruz. Zorluyoruz yani. Sürekli Süper Ligi zorluyoruz. Sürekli orada varlığımızı Giresunspor olarak hissettiriyoruz. Süper Lig takımlarının enselerindeyiz. Sürekli olarak nefesimizi hissediyorlar. Tabi zaman veremiyoruz aynı para piyasaları gibi hatta tarih vermemiz de şimdi uygun olmayabilir ama bu tren er yada geç Giresunspor’u Süper Lige çıkartacak. Bunun kaçar yolu yok. Biraz önce ifade etmeye çalıştığımız o artıları üst üste koymaya çalıştığımızda kaçınılmaz olarak şampiyonluk gelecek. Yani iyi bir yönetim var, halk Giresunspor’u destekliyor ve canı gönülden istiyor, mali yapısı son derece güçlü ve borcu yok ve sürekli olarak da zirveye oynayan bir takım. Yani burada tesadüf yok. Bu son derece önemli. Bir dönem yukarılarda oynar sonra yeniden aşağıya döner falan diye bir yapı da yok. Bunların hiçbiri tesadüf değil. Bunu vurgulamak istiyorum. Doğal olarak böyle bir yapıdan çıkacak olan sonuç da budur” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?