Giresunlu çobanın en büyük hayali denizi görebilmek

Giresunlu çobanın en büyük hayali denizi görebilmek

Giresun’a yaklaşık 130 km mesafedeki bulunan İlçesi Şebinkarahisar’da çobanlık yapan 21 yaşındaki İlker Ekinci en büyük hayalinin denizi görebilmek olduğunu söylüyor.

Bugüne kadar köyünden hiç dışarıya çıkmadığını ve lise eğitimini yarıda bıraktıktan sonra çobanlık yapmaya başladığını belirten Ekinci, köyü dışında en uzak gittiği yerin Şebinkarahisar İlçe Merkezi olduğunu belirtiyor.

Çoban İlker Ekinci, denizi televizyonda ve fotoğraflarda gördüğünü belirterek, “Ailemin imkânsızlıkları nedeniyle liseyi bırakarak çobanlık yapmaya başladım. İçerisinde bizimde iki tane sığırımız bulunduğu 35 tane sığırı otlatıyorum. Bu sığır sayısı bazen daha yüksek oluyor, satıldığında bazen sayılar düşüyor. Genelde 30-50 arasında sayıları değişen sığırları otlatıyorum. Sığırlarla vakit geçirmeyi seviyorum. Benim için her birinin ayrı bir ismi var. Onlarla dağ, yayla, dere geziyorum” dedi.

Şimdiye kadar Şebinkarahisar İlçesi dışına hiç çıkmadığını da anlatan Ekinci, “En fazla Şebinkarahisar İlçesi’ne kadar gittim. Giresun’a hiç gitmedim, Karadeniz’i de hiç görmedim. Denizi fotoğraflardan ve televizyondan gördüm. Ama burada baraja gittim herhalde baraj gibi bir şey. Bir gün gitmek istiyorum” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?