GİRESUNSPOR ÜMRANİYESPOR’U SEYRETTİ

GİRESUNSPOR ÜMRANİYESPOR’U SEYRETTİ

Futbolda kazanmak istiyorsan çok ciddiyetle çalışacaksın.
Sonra kazanmayı çok isteyeceksin. Bunun için de çok kuvvetli olacaksın. Yeneceğim diye inanacaksın ona göre de mücadele edeceksin. İşte bu da futbolun en tabii kurallarıdır.
Bu anlayışı Giresunspor maalesef İstanbul’da Ümraniyespor’a karşı gösteremedi. Ümraniyespor maçı kazanmayı bizden daha çok istedi ve bunu da eze eze de başardı.
Giresunspor maça çok tutuk ve isteksiz başladı. Kaleci Anıl gününde olmasaydı maç daha da farklı bitebilirdi.
Giresunspor’un Ümraniyespor’dan neyi eksikti ki sahada bu kadar hiçbir varlık gösteremedi?
Gözüken eksikler ortadaydı. En büyük eksiklik müdafaa ile orta saha arasındaki bağlantı kopukluğuydu ve orta sahadaki futbolcuların yetersiz kalışlarıydı. Ümraniye takımı ilk on dakikada on sekizin üzerinde çok topla buluşup çok rahat pozisyonlar buldu. Bu da orta sahanın rakibine hiç baskı ve pres yapmadan rakip oyuncuları çok serbest bırakmasıyla gerçekleşti. Gol zaten geliyorum demişti.
Güçlü bir takım bu bariz hataları nasıl yapabilir? Bir hafta içinde ne değişti de Giresunspor orta sahası bu kadar etkisiz oldu? Sahadaki Giresunsporlu futbolcular için topu ayakta tutmak bu kadar mı zordu? Bu görüntü de güçsüzlüğün belirtilerini gösterdi.
Ümraniyesporlu futbolcular hiçbir baskı görmeden Giresunspor ceza sahasına elini kolunu sallayarak geldiler. Orta sahadaki futbolcuların gösterdiği etkisiz futbol hem müdafaayı hem de forvetteki futbolcuları etkisiz kıldı.
İlk deplasmanı olan Osmanlıspor maçında kalesinde bir tehlike atak yaşamayan Giresunspor’da ne değişti de Osmanlıspor takımı kadar güçlü olmayan Ümraniyespor maçında bu kadar aciz duruma düştü?
Gözle görülen bir başka eksiklik ise Giresunsporlu futbolcuların ikili mücadelede ayakta kalamayışlarıdır. Bunun çözümü de daha çok idman yaparak fiziksel olarak güçlü hale gelmektir.
Forvette de futbolcuların birbirlerinden uzak oluşu oyuncuları bireyselliğe yönlendirdi ve bu da gol yollarında hiçbir etki gösteremeyişimizin sebebi oldu.
Gözle görülen diğer eksiklik ise maçta sakatlık yaşanarak yapılan zorunlu ve zamansız değişiklikler. Bu sakatlıkların yaşanması futbolun içinde olan insanların aklına şu soruyu getiriyor: bu sakatlıkların sebebi idmansızlık mı?
İşte bu görünen gerçeklerden dolayı Giresunpor Ümraniyespor maçında gol pozisyonuna giremeden kötü futbolla mağlup oldu.
Ümraniyespor maçındaki oyun anlayışımızı bir daha tekrarlamayalım.
Şimdi milli maç arasında çok çalışıp bu açığı kapatabilirsek kendimize gelebiliriz.
Görünen eksiklikleri şimdi görüp önlemini alırsak bir daha böyle kötü futbolla mağlup olmayız.
Giresunspor’da bu görünen eksiklikleri şimdi yazmazsak Giresunspor’a zarar vermiş oluruz. Yapılan bu eleştiriler Giresunspor’un yararınadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?