GİRESUNSPOR’UN HAYATİ RİZESPOR MAÇI

GİRESUNSPOR’UN HAYATİ RİZESPOR MAÇI

Giresunspor ilk iki mücadelesinde ya var olacak ya yok olacaktı.Metin Diyadin Hoca da Giresunspor’da kalması ve kalmaması için son şanstı.Rize maçı üsteki iki rakibimiz ankaragüccü ve Ümraniye takımları berabere kalmış Rize ise bizden bir puan önde idi.

Giresunspor, tarihi final maçına çıktı. Haftalar sonra nihayet Metin Hoca, Fatih Atik’ten vazgeçmiş herkesin istediği doğrultusunda bir takımla sahaya çıktı. Böylede olması gerekiyordu zaten.

İnanmış.. Muhteşem Giresunspor taraftarını arkasına alarak maça başladı.  Giresunspor, ilk tehlikeli atak Rizespor’dan gelsede Giresunsporlu futbolcuların toplu hücum toplu savunma anlayışıyla Rizesor’u sahada bırakın top oynatmayı yürüyecek alan bırakmadı…

Üst üste inanılmaz goller kaçırıyor, top Giresunspor’lu futbolcuların ayağında köşe kapmaca gibi geziyor. Giresunspor’lu oynayan 11 futbolcu aslanlar gibi mücadelesini yapıyor. inanılmaz futbol oynadı. Maç 3-0 olmuş seyirci mutluluktan yerinde oturamıyor..Rize takımı neye uğradığını şaşırmış Giresunspor muhteşem futbolu ile ister televizyonun başında ister statta herkese zevk verdi..

  1. dakika olmuş artık Giresunspor’da yorgunluk belirtileri başladı..Bir futbol takımı 70 dakika ancak bu kadar futbol oynar. Bu kadar mücadele eder.Futbolun bütün güzelliklerini ortaya koydu.Artık bu dakikadan sonra Giresunspor’u Metin Hoca’nın görevi başlamıştı.Yorulan bu muhteşem futbol takımını hemen 3-0 sonra üç hamle yapıp değişikliğe gitmesi lazım.. Metin Hoca bu dakikadan sonra görevi elinden alması gerekirken, Rize teknikdirektörü İbrahim Üzülmez baktıki Giresunspor takımının yorulduğunu anlayınca hemen üç futbolcu değişikliklik yaptı. İster istemez savunma anlayışını da bırakarak yorulan Giresunspor’u kendi sahasına mahküm etmeye başladı. Metin Hoca saha kenarında Rizespor’un akın akın gelişini seyrederken, maçı Rizespor’a teslim etmeye başladı.

Giresunspor taraftarı ister istemez Metin Hoca’ya tepki koymaya hamle yapmasını istiyordu.Bu arada Rizespor ilk golünü atmış Metin Hoca yorulan takımını seyrediyordu.Taraftarın tepkisini duymazlıktan geliyordu. Neyse ki gencecik Oğuzhan’ı sahaya sürerek herkes çok yorulan ve top tekniği az olan Dale değişikliğini yapması gerekirken ileride ki  maçın yıldızı Jones’i oyundan alınca taraftarı ister istemez çileden çıkarttı.

Çünkü Jones topu ayağında tutabilen topu en iyi oyuna sokan ve Giresunspor’u dinlendiren futbolcuydu.Neyse ki taraftar bunuda sinesine çekti.Rizespor sağlı – sollu geliyor.

Halen ikinci ve üçüncü değişikliği yapmıyordu Metin Hoca.Bu arada kaleci Anıl’ın direk kornerden gelen topu yumruklamayıp tutmaya kalkınca inanılmaz hatasından Rizespor ikinci golü buldu.Göz göre göre maç üç sıfırdan gidiyordu.Neyse ki Metin Hoca Özgür Yılmaz’ı oyuna almasıyla ve maçın yıldızı Aykut Demir’i inanılmaz hamleleri ile Metin Hoca’ya inat Giresuspor maçı kurtardı…

İşte Rize hocası İbrahim Üzülmez, Giresunspor hocası Metin Diyadin’in bir maçı okuması arasındaki yani taktik anlayışının farkını herkes gördü. Büyük teknikdirektör takımına bu zamanda lazım futbolun son saniyesi bile santranç gibidir. Bitmeyen maç her zaman takımın lehinede olur alehinede.

Giresunspor’da her futbolcu aslanlar gibi görevini yaptı. Elinden gelen her türlü mücadeleyi verdiler. Kale de Anıl solbek de Canberk  sağbek de Kaptan Caner ve iki gol atmasına rağmen Sinan Özkan biraz daha mücadeleye dönük oynarlarsa bu Giresunspor’u seyredilmeye doyum olmaz.Genç Oğuzhan gerçi ateşin içine atıldı. 3-0 iken alınsaydı onu da seyretmeye doyamazdık.Eğer heyacanını yenerse Giresunspor bir yıldız kazanır.

Sevabıyla günahıyla işte Giresunspor ve Rizespor maçı. Futbol son saniyesine kadar sonucu belli olmayan bir spordur. Herşeyin hesabını yapmak bir teknikdirektör başarısıdır.

Giresunspor’lu futbolcu kardeşlerim, Rize maçındaki oynadığımız futbola şapka çıkarmamak saygı duymamak elde değildir. Siz böyle oynayın yeterki.Giresunspor şampiyon olacak. Sizler bu zihniyette olduğunuz sürece. Saha da çıkıp mücadele ettiğiniz sürece başarı kendiliğinden gelecektir… Yeter ki adaletli forma dağıtılsın. Biz son 10 haftadır bunun mücadelesini yapıyoruz. İşte bir kişinin takımda olmayışının Giresunspor’a neler kazandırdığını bütün Türkiye gördü.

Giresunspor’un futboluna futbolcusuna her zaman saygımız var. Haksızlığa oynamayana eleştirme hakkımız olsun. Müsaade edin Hocam. Şimdi hem sen kazandın hem Giresunspor.

Bir çift sözümde Giresunspor’un başkanı Mustafa Bozbağ’a devre arası gelmeden bir devrim yapar bir kaleci bir orta saha bir de santraforda alırsan bu Giresunspor gerçekten şampiyon olur. Bunu ben değil bütün spor kamoyu biliyor ve aynı fikirde.

Ama devrim yaparsan…

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?