GİRESUNSPOR’UN TARİHİ ÇEYREK FİNALİ

GİRESUNSPOR’UN TARİHİ ÇEYREK FİNALİ

1967’den bu yana Türkiye kupasında ilk defa çeyrek finali gördü Giresunsporumuz. Hem de 88 Milyon Euro ya kurulmuş Süper Lig Lideri Medipol Başakşehir futbol takımını eledi.

İşte inanmanın doğru kadro kurmanın başarısını hem beraber yaşadık.Hem Giresun’da hem İstanbul’da yaşadık.bu doğru kadroyla Giresun Atatürük Stadı’nda güçlü rakibini üç bir yenerek ikinci maça iyi bir avantaj sağladık. 15 günlük Antalya kampında güç ve kuvvet toplayarak İstanbul’da ki maça özgüvenle gittik. Deplasman atılacak bir golün lider Başakşehir’in direncini düşüreceğini iyi analiz eden Metin Hoca erken gol yememize rağmen takımını iyi motive edip ayakta tutmasını sağladı.

Duran toptan da kazanılan beraberlik golü Giresunspor’a ayrı güç ve kuvvet verdi. 10 kişi kalan Başakşehir takımı direnci kırılmış gözüksede Giresunspor’u çok baskı altında kaldı.Müdaafasını da ileri çıkartan Başakşehir takımı kontra toplardan Giresunspor ikinci gol fırsatını Sinan Özkan’la yakaladıysa da kaleciyle karşı karşıya net bir golden daha oluyorduk.İkinci golü bulsak çeyrek final daha erken gelecekti. Fark etmez doksan dakikanın bitiminde iki bir de yenilsek Giresunspor çeyrek finali hak etti.

Metin Hoca elinde santrafor olmadan bu turu geçmesinde çok emeği var.İçlerindeki kadronun en iyisini en kuvvetlisini sahaya sürdün mü formayı da hak edene verdin mi yine insanlar seni eleştirsinki.Şimdi doğru yaptın taraflı tarafsız bütün taraftarlar seni takdirle karşılıyor.Bizlerde başarılarının devamını diliyoruz. Tabi ki sen Giresunspor’un bizden çok başarılı olmasını isticeksin.Hepimiz insanız bizlerinde hatası olabilir. Doğru tektir. Futbolun dünyada dili dili birdir. Çağın futbolu güce kuvvete dayalıysa bizde güçlü futbolcuları oynatalım. İşte bu doğruda buluştuğumuz sürece başarı zaten kendiliğinden gelecektir.

İnşallah bu büyük çeyrek aşkına Sayın Başkanımız Giresunspor’a iyi bir santrafor almasını dört gözle bekliyoruz.Başta yönetim kuruluna Metin Hoca’ya teknik kadroya ve futbolcu kardeşlerime süper lig lideri Medipol Başakşehir futbol takımı eledikleri için Gİresunspor taraftarları adına şükranlarımı sunuyorum.

Yeni transferimiz Ahmet Şahin’e ve stoberimiz Abdulkadir’e Giresunspor ailesine hoşgeldiniz diyorum.İlk maçınıza nazaran sanki Giresunspor’un eski futbolcu gibiydiniz.Başarılarınız devamını diler inşallah hep beraber birlik ve beraberlik içinde el ele vererek Gİresunspor’u süper lige taşırız.Çeyrek finali yaşatan sizler neden süper lig şampiyonluğa çıkmamızı yaşatmalısınız.İnanmak başarının ta kendisiyse sizde bu güç bu kuvvet bu inanç olduğu sürece hep beraber süper lige.Haftasonu Boluspor maçında buluşmak üzere.Ayaklarınıza yüreklerinize sağlık…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?