Giresun’un Çekimleri TRT’de

Giresun’un Çekimleri TRT’de

Giresun Valisi Hasan Karahan’ın talimatlarıyla sürdürülen GİRTAB (Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği) tarafından koordine edilen Giresun turizm tanıtım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Tanıtım çalışmaları kapsamında birçok dergi , tv programları ve kanallara ev sahipliği yapan Giresun, kış sezonu süresince de oldukça yoğun bir tanıtım çalışması içinde. Giresun’un turizm güzelliklerinin daha farklı dönemde, sonbahar kış güzellikleriyle TRT 4K ekibi tarafından Kümbet Yaylası, Kulakkaya Yaylası, Kökevi, Kuzalan Şelalesi, Giresun Müzesi, Giresun Kalesi, Rektörlük Binası, Hacı Miktad Camii, Gazi Caddesi, Atatürk Meydanı,’nda gerçekleştirilecek çekimleri 3 gün süren çalışmalar neticesinde TRT profesyonellerince tercih edilen müzik ve video görüntüleriyle bu tanıtım filmi oluşturuldu. Giresun’un gece ve gündüz manzaraları birçok açıdan çekimleri yapıldı.

Vali Karahan, bu yapılan tanıtım çalışmasıyla ilgili ; “TRT 4K ekranlarında yayınlanacak olan bu çekimler, Giresun’un güzelliklerinin TRT farkıyla uluslararası ekranlarda tanıtılmasına olanak sağlayan bir çalışma oldu. Turizme yönelik destinasyonların en kalite tekniklerle çekimleri yapıldı. Şehir merkezi ve yaylalar tüm doğal güzellikleriyle ele alındı.4 mevsim güzelliklerle dolu Giresun’u farklı bir konseptle, sonbahar ve kış mevsiminin güzelliklerini de gösterme şansımız oldu.  Giresun’un böyle kaliteli bir tanıtım filmine ihtiyacı vardı. Profesyonel ekiplerce, ‘’Time Lapse’’ (zaman atlamalı çekim tekniği, hızlı fotoğraf )  tekniğiyle 2015 yılında oluşturulan, 2016 sezonunda da kullanımı aktif olacak turizm destinasyonlarını gözler önüne sermiş olduk ’’diye konuştu.

Turizm güzelliklerinin daha kaliteli çekimlerle ve farklı bir teknikle gerçekleştirildi ğini, tanıtıma uygun 2dk.lık bir film olduğunu belirten Vali Karahan; Şubat ayından itibaren TRT 4K ekranlarında günde üç kez bu tanıtım filminin yayınlayacağını söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?