TÜTÜNCÜ: “DÜNYAYA YALNIZ OLMADIKLARINI GÖSTERELİM”

TÜTÜNCÜ: “DÜNYAYA YALNIZ OLMADIKLARINI GÖSTERELİM”

Ak Parti Giresun İl Başkanlığı Bayırbucak Türkmenleri için 10 gün sürecek yardım kampanyası başlattı.

AK Parti İl Başkanı Ali Tütüncü, bütün il ve ilçe teşkilatları ile Bayırbucak Türkmenlerine yönelik yardım kampanyasını 11 Ocak Pazartesi itibarıyla başlattıklarını belirtti.

Kampanyanın 10 gün süreceğini kaydeden Tütüncü “Bölgede acil olarak ihtiyaç duyulan malzemelerin çocuk maması, çocuk bezi, battaniye ve uzun süre dayanıklı gıda ürünleri olduğu tespit edilmiştir. Bu kapsamda bölgede acil olarak; konserve(dayanıklı gıda maddeleri), kuru gıda, çocuk bezi gibi hijyenik malzemeler, tıbbi malzemeler (tarihi geçmemiş ilaç), giysi ve ayakkabı, tekerlekli sandalye, ortopedi malzemeleri, çocuk maması, battaniye vb. malzemelere ihtiyaç duyulmaktadır.”dedi.

Tütüncü açıklamasını şöyle sürdürdü “ Yüzlerce soydaşımız ölümün eşiğinde ve zor şartlar altında yaşıyorlar. Kardeşlerimiz büyük bir direniş göstermekte ve canları pahasına mücadele etmektedir. Canını, malını, namusunu ve vatanını korumak için mücadele veren Türkmen kardeşlerimize elimizden gelen desteği vererek, tüm dünyaya yalnız olmadıklarını göstermeliyiz. Yapacağımız bu yardımlar Türkmen kardeşlerimiz için çok önemli. Başta çocuklar olmak üzere, yaşlı ve hastaların hayata tutunabilmeleri adına temel gıdaların ulaştırılması şart. Türkmen kardeşlerimizin mağduriyetini giderebilmek ve destek olmak için tüm hemşehrilerimizin bu konuda duyarlı olmalarını bekliyorum. Tüm hayırsever vatandaşlarımızı, Atatürk Meydanı’nda açtığımız ‘Bayırbucak Türkmenlerine Yardım Büromuza’ katkı sunmaya davet ediyorum.”

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?