Gürel, borç iddiaları için ne dedi?

Gürel, borç iddiaları için ne dedi?

Haber: Mehmet uzun

Özel İdare’nin sadece 60 Trilyon borcu olduğunu iddia eden Gürel, “Ödemelerde bir sıkıntı yok. Kamuoyunda ki söylentiler asılsız. Sayın Canikli ile bu şehre çok güzel hizmetler yapılıyor” dedi.

Giresun İl Genel Meclisi Başkanı Mürşit Gürel, Giresun Özel İdaresi’nin borcunun abartıldığını söyledi.

Gündem Gazetesi’ne özel demeç veren Gürel, “Milli Eğitim,  Gençlik, Spor, ulaştırma ve ticaret bakanlıklarının yapılan hizmetleri, ihale yoluyla il özel idaremiz tarafından yapılır. Bu ödeneklerin yüzde 20 ‘si milli eğitim bakanlığının, ilköğretim okullarının yapım onarım işlerine gidiyor.

Yıllardır inşaatları devam eden yatırımlardan dolayı, il özel idaremizin borçsuz olma durumu hiçbir zaman mümkün olmamıştır.  Çünkü devlet yatırımları devam ettiği müddetçe,  Giresun il özel idaresi de borçlanmaya devam edecektir.  Köylere Hizmet Götürme Birliği ve KÖYDES yatırımlarının dışında, il özel idaremiz 2016 yılında 232 milyon Tl harcama yaptı. Bu paralar ödendi. Bu harcamalar bilançolar İl Genel Meclisi toplantılarımızda gayet açık, şeffaf bir şekilde halkın bilgisine sunulur. Faaliyet ve denetleme raporlarında, hepsi mevcuttur. Nereye ne yatırımı yapılmış,  kaç para ödenmiş ne kadar borcumuz var;  görülmektedir ve bütün hesaplar kamuoyuna duyurulmaktadır. Giresun il Özel idaremiz, Sayın Bakanımız Nurettin Canikli’nin ve milletvekillerimizin, sayın valimizin il özel idare sekreterliğimizin ve tüm personelimizle birlikte il genel meclisimizin üstün gayretleriyle, son yılların en muhteşem birlik ve beraberliğini,  sayın bakanımızın katkılarıyla sağlanmıştır

Bu bağlamda köy yolları, içme suları, Çevre temizlik ve düzenlemeleri köy asfalt yapımlarında son yılların en muhteşem yatırımları yapılmış tır. Hizmet alanının bütün Giresun’un kapsadığı düşünülürse; şu an sadece 60 Milyon TL borcumuz bulunmaktadır. İnşaatların ve diğer yatırımlar devam ettiği için, ödemeler periyodik olarak yapılmaktadır. Kimse mağdur edilmemektedir. Har ay düzenli olarak iştikaklarımız hak edişler, ödenmektedir. Bu 232 Milyon TL Giresun ekonomisine girmekte, esnafımız derin bir nefes almaktadır. “dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?