‘Hayatı Bestelemek Kadar Güzel Bir Şey Olamaz!’

‘Hayatı Bestelemek Kadar Güzel Bir Şey Olamaz!’

Türkiye O’nu geçtiğimiz yıl Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin’e yazdığı şiirle tanımıştı. Espiyeli, söz yazarı ve bestekâr Bekir Yılmaz evinin kapılarını GİRESUN GÜNDEM’e açtı.

ÖZEL HABER: SEDAT KARAKAYA

2015 yılında, Türkiye’nin sınır ihlali yaptığı gerekçesiyle Rus savaş uçağını düşürmesinin ardından Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Türkiye’ye yönelik tepkisini her kulvarda dile getirmesi Giresun’un Espiye ilçesinde yaşayan Bekir Yılmaz’ın tepkisine neden olmuştu.

Espiye’li  Bekir Yılmaz (35), yazdığı şiirinde Putin’e “Dinle beni ey Putin, Sen çocuk mu uyutin ? Kuyruğun sıkışınca Hemen çamura yatin. Bu sözlerim Putin’e, Sahip çıksın …., Her yere saldırırsa, Acımazlar jetine” diyerek seslenen Yılmaz, bu şiirini de sosyal paylaşım sitesindeki sayfasında paylaşmış adeta sosyal medyayı sallamıştı. Şiir kısa sürede büyük ilgi gören başarılı söz yazarı ve besteci Yılmaz Gündem Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu.

 “AKLIMA GELEN HER ŞEYDEN BİR MANA ÇIKARTIYORUM”

Biri kız biri erkek iki evladı bulunan genç söz yazarı ve besteci Yılmaz,”Hayatı bestelemek çok güzel “diyerek başladığı konuşmasında şunları kaydetti:”5 yıldır beste yapıyorum.Aynı zamanda söz yazarıyım.İlimizde veya ilimiz dışında bazı sanatçılara eserler yaptım.Çok yayın kanallarında veya platformlarda da eserlerim seslendirildi.Bu da benim bu söz yazma veya beste yapma sanatına olan iştahımı açtı.Ufku açık insanım ve hayatımda çok sevdiğim bir branşla ilgileniyorum.Merhum İbrahim Gürpınar başta olmak üzere,Konya’lı Eda,Ankara’lı Aşkın,Savaş Yıldız  gibi çeşitli yöre sanatçılarına besteler yaptım,sözler yazdım.Şu anda da yine yöremizin yetiştirdiği Hayati Daştan gibi sanatçı kardeşlerime de yazmaya devam ediyorum.Ne bileyim aslında tarifi zor bir sevda bu benimkisi…Düşünsenize aklınıza gelen ilham aldığınız her şeyden ama her şeyden bir mana çıkartıp ortaya bir mana çıkartıyorsunuz.Bunu da sesleri güzel olan bülbül kardeşlerimiz çıktıkları sahnelerde seslendirirken dinleyici koltuğuna geçip dinlemek veya onlara eşlik etmek kadar beni mutlu eden şey yoktur” dedi.

“HAKKIM EDA EDİLİRSE HERKESE ESER ÇIKARTABİLİRİM”

Şu ana kadar 224 eser ortaya çıkardığını belirten ve Espiye ilçesinde kendisine ait dükkanında çalışırken,her fırsatta beste ve söz yazdığının altını çizen Yılmaz sözlerini şöyle noktaladı:”Trafik Polisi,Arabam 70 Model,İstanbul Gelinleri,Gene yandı fındıklar,Aşkın Giresuncası,İnsanoğlu Nankördür,Ortadoğu kan gölü,Benim kara lastiğim,Ey gidi çocukluğum  adlı tanındık eserlerim var.Bunlar bu zamana kadar olan en tanındık olanlar.Ben bu yolda sanatla ilgilenen herkese ama herkes sesleniyorum;benim eserlerimden faydalanmak isteyen kardeşlerime desteğim olacaktır.Öyle yüksek bir meblağ beklentisi içersinde de değilim.Fakat bu yolda olan kişiler hali itibariyle zaten emeğin karşılığını bileceklerdir.Hayatta her emeğin bir karşılığı vardır.Bu yüzden tekrar söylüyorum hayatta her mesleğin bir hakkı olduğu gibi bu mesleğin bir hakkı vardır.Hakkımız eda edildiği müddetçe herkesin,tüm sanatçı kardeşlerimin ağabeylerimin yanındayım”dedi.İlçede esnaf kimliği ile sevilen besteci son olarak,”Sürpriz bir çalışmanız olacak mı”şeklindeki sorumuza da “Şimdilik sır kalsın”yanıtını verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?