O Ruh Hep Yaşayacak

O Ruh Hep Yaşayacak

Bugün 30 Ağustos..Büyük Zaferin yıldönümü..Belki ülkede birçok sorun var.Belki sorunlar daha da büyüyor.Şehitlere,her gün yenileri ekleniyor..Ama Türk’ün Anadolu’daki bin yıllık destanı sürüyor..30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Bu arada Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu,30 Ağustos ruhuna uygun etkinlikler yaparak şehit ve gazilere olan vefanın yaşadığını gözler önüne serdi.Aksu bu akşam 20.30’da herkesi Atapark’a davet etti.

30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Mustafa Kemal’in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’un 94. Yıldönümü 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Giresun’da caddeler Türk Bayrağı, Atatürk Posterleri ile donatıldı.

Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı ve zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’un daha iyi anlaşılması gerektiğini vurgulayan Belediye Başkanı Kerim Aksu, hain terör örgütlerine karşı, 30 Ağustos’u görkemli kutlamamız gerektiğini ifade etti.

Bayramların birlik ve beraberliklerin pekiştiği günler olduğunu ifade eden Kerim Aksu, 30 Ağustos akşamı, Giresun Atatürk Meydanı’nda 20:30’da lazer ve havai fişek gösterisi ile demokrasi ve bağımsızlığı görkemli bir şekilde kutlayacaklarını belirterek; “30 Ağustos akşamı Atatürk Meydanı’nda buluşalım” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?