“HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMALI”

“HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMALI”

Geçtiğimiz haftalarda Giresun’u ziyaret eden ve önemli açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Pandemi sürecinde Türk sporunun geldiği noktayı ve ülke çapında spor altyapısı için yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Koronavirüs salgını nedeniyle her sektörün önemli sınavdan geçtiğini kaydeden Kasapoğlu “ Süreç boyunca bakanlık olarak spor tesislerinde sıkı tedbirler aldık. Pandemi sürecin-den tabii ki spor ekonomisi de çok etkilendi. Ve bu bize gösterdi ki; sporda, özellikle futbolda savurgan-lığın, üretmeden tüketmenin bitmesi gerekiyor. Herkes ayağını yorganına göre uzatmalı.
Spor karşılaşmalarının seyircisiz oynanması bu süreçte hepimiz için gerçekten zor oldu ancak güzel günlerin çok yakın olduğunu belirtmek istiyorum. Yeter ki kuralları sıkı şekilde uygulamaya devam edelim. Bu zorlu sürecin ardından milyonlarca taraftarımızın takımlarını yerinde destekleyecekleri o muhteşem atmosferlere kavuşmak için hepimiz sabırsızlanıyoruz.” diye konuştu.
ALTYAPI- KANUN TEKLİFİ
Türk futbolunda en önemli sorunlardan birinin altyapı olduğuna vurgu yapan Kasapoğlu “Önümüzdeki süreç futbolcu yetiştirme, futbolcu ihracatı, Türk futbolu için markalaşma süreçlerinin hızlandığı bir dönem olmalı. Öyle gençler yetiştirmeli, öyle kadrolar çıkarmalıyız ki Milli Takımımızın da eli güçlensin. Çağdaş ve etkin bir spor sistemine dönüşümü beraber sağlayacağız.
Spor Kulüpleri ve Federasyonları Kanun Teklifi’nin önümüzdeki dönemde TBMM’ye gelmesini bekliyoruz. Elbette yasal düzenlemeler problemlerin çözümü için ilk adımlardır. Ama bu çözümleri sürekli kılacak olanlar, kulüplerimizdir. Kulüplerimizin girdaptan çıkmaları için herkes elini taşın altına koyma-lıdır.” dedi.
Gençleri spora teşvik etmek için projelerin devam ettiğini dile getiren Kasapoğlu “ ’10 Bin Pota’, ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’, ‘Yetenek Taraması’, ‘Spora Yönlendirme’, ve ‘Sporcu Bursu’ gibi pek çok çalışmamız var. Zaten tesisleşme konusunda bir sıkıntımız yok… Bu konuda mütevazı olmaya gerek de yok. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 2002’den bu yana spor altyapımızın güçlendirilmesi için tesisleşmede devrim yaptık. Avrupa standartlarında tesislerimiz var.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?