“Herkes haddini bilsin”

“Herkes haddini bilsin”

CHP Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker’in açıklamasını derin bir üzüntü ve hayretle okuduğunu belirten AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, açıklamanın talihsiz, yakışıksız, anlamsız hem de haddi aşan beyanlar içerdiğini kaydetti.
Yılmaz, “CHP Merkez İlçe Başkanı; AK Parti’nin iç işleyişi ile ilgili sayın Bakanımızı, sayın milletvekillerimizi parti teşkilatlarımızı ve ilimizi ilgilendiren yersiz ve hadsiz beyanlarda bulunmuştur.
Öncelikle belirtelim ki açıklamanın içeriğine bakılmaksızın bu konuya ilişkin beyanda bulunmak Sayın Türker’in haddi ve yetkisi değildir. Bir başka partinin tercihleri ve iç işleyişi ile ilgili beyanda bulunmak şık ve doğru olmamıştır. Bizim AK Parti ailesi olarak bir başka partinin ve özelde de Cumhuriyet Halk Partisinin tercihleri ve iç işleyişi ile beyanda bulunmamız şık ve doğru olmayacaktır.
Sayın Başkanın bu açıklamasını partimize fitne ve nifak sokmak amacı yanında, kendi partisi içerisindeki kavgaları gizlemeye yönelik davranışlar olarak değerlendiriyoruz.
Bu açıklama aynı zamanda yaklaşan yerel seçimlerde Giresun halkından umudu kalmayan, kırmızı kazağın, gülen yüzün, milleti ve halkımızı kandırmak için artık yeterli olmadığını gören CHP’nin, AK Partide ekmeye çalıştıkları ayrılık tohumlarından bir beklenti oluşturduğu aşikârdır. Biliniz ki AK Parti bu oyuna gelmeyecektir. Bir ve bütün olarak geçmişten bugünümüze bütün değerlerimizle 31 Mart 2019 yerel seçimlerinden başarıyla çıkarak halkımıza yerelde de daha fazla hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.
10 yıldır Giresun’u yönetmeye çalışanların başarısızlıklarını bu tür yersiz ve hadsiz beyanlarla kapatmaya çalıştığını ifade eden Yılmaz şöyle devam etti: “10 yıldır Giresun’a hizmet adına yaptıklarını-zın toplamı Giresun’umuzun yeni stadyumunun temellerini oluşturan 2500 ad fore kazıkların değeri kadar yoktur.
Bu kadar yılı boşa geçiren bir siyasi anlayışın, Partimizin kurucusu ve Giresun’umuza kazandırılan; Üniversite, Tıp fakültesi, öğrenci yurtları, havalimanı, devlet hasta-neleri ve yapımı devam eden morfo-loji binası, 22.028 seyir kapasiteli yeni stadyumu, ülkemizin en uzun 2. tüneli olan Eğribel Tüneli, Güney çevre yolu ve 2. Organize sanayi bölgesinin yapımı vb. yatırımları memleketimize kazandıran sayın Bakanımız Nurettin Canikli ile ilgili olumsuz beyanda bulunması siyasi nezaketsizliğin ötesinde bu hizmetlerden yararlan bir Giresunluya yakışmamıştır. Elbette bu ve sayamadığımız onlarca hizmetin ilimize kazandırılmasında başta Sn. Cumhurbaşkanımızın ve AK Partimizin kurulduğundan bugüne kadar görev yapan Milletvekillerimizin, il başkanlarımızın da büyük emek ve katkıları vardır.
Bu hizmetlerin gelmesi hem milletimize ve bölgemize hizmet etme aşkının hem de bir ve bütün olarak çalışmanın bir sonucudur.
Sayın Başkanın ilimizin gelişimine ve milletimizin refahına hiçbir katkısı olmayan ve siyasi nezaket kurullarına uymayan bu tür olumsuz davranışlardan kaçınmasını kamuoyuna ve kendisine de ayrıca duyururuz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?